امام جمعه مود:

نماینده انقلابی ذره‌ای از اصول انقلابی خود عقب‌نشینی نمی‌کند

حجت الاسلام فلسفی گفت: نماینده انقلابی بودن به این معنا است که با توجه به اصول و ارزش‌هایی که برای آن انقلاب کردیم و نزدیک 360 هزار شهید و جانباز فدا کردیم بر این اصول اصرار بورزیم و ذره‌ای از موازین انقلابی خودمان عقب نشینی نکنیم.

حجت الاسلام حسین فلسفی‌راد امام جمعه مود در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: صحنه انتخابات به قول آیت الله مشکینی، صحنه کربلا است و کسی که در انتخابات شرکت نمی‌کند خط خودش را با دشمن مشخص نکرده است و فردای قیامت هیچ عذر و بهانه‌ای نخواهد داشت چراکه در قرآن آمده است ما نسبت به سرنوشت خود مسئول هستیم.
وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری نماینده انقلابی را یک فرد مومن معرفی کرده‌اند، افزود: عیار و شاخصه ایمان نماینده به او اجازه حب بازی نمی‌دهد و دنیا در نظرش کوچک و اهل رانت و رانت بازی نیست و اگر واقعا مومن باشد قطعا به متعلقات دنیا آلوده نخواهد شد.
امام جمعه مود با دومین ویژگی نماینده مجلس را انقلابی بودن بیان و تصریح کرد: انقلابی بودن به این معنی نیست که ما با دنیا تعامل نداشته باشیم، انقلابی بودن به این معنا است که با توجه به اصول و ارزش‌هایی که برای آن انقلاب کردیم و نزدیک ۳۶۰ هزار شهید و جانباز فدا کردیم بر این اصول اصرار بورزیم و ذره‌ای از موازین انقلابی خودمان عقب نشینی نکنیم.
حجت الاسلام فلسفی‌راد با اشاره به این‌که انقلابی بودن به معنای شناخت کامل دشمن است، تصریح کرد: آمریکا در هر جایی که پا می‌گذارد آنجا محور شرارت و فتنه است و به قول یکی از کارشناسان سیاسی اگر در کشور آمریکا فتنه گری و شرارت دیده نمی‌شود به خاطر این است که خود آمریکا در آنجا سفارت ندارد.
وی سومین ویژگی نماینده مجلس را پایبندی به نظام و قانون اساسی بیان کرد و افزود: نماینده باید صادق باشد، وعده‌هایی که می‌داند در حیطه وظایف او نیست به مردم ندهد، به کانون‌های زر و قدرت متصل نباشد، امانت‌دار باشد و در عقیده و اخلاق انحرافی از او ظهور و بروز نکرده باشد.
امام جمعه مود با اشاره به این‌که نماینده‌ای که در انتخابات هزینه‌های هنگفتی می‌کند شایستگی نمایندگی ندارند، تصریح کرد: مهمترین وظیفه نماینده مجلس پیگیری اجرای مصوبات مجلس است نه این‌که به مردم قول‌هایی بدهد و به وسیله این قول‌های دست نیافتنی خواسته باشد رای جمع کند.
حجت الاسلام فلسفی‌راد تصریح کرد: از مردم تقاضا دارم در انتخابات مجلس که عده‌ای برای آن دندان طمع تیز کرده و به آن امید بسته‌اند تا با ورود نیروهای غیرصالح به منویات خود برسند، شرکت کرده و نماینده اصلح را انتخاب کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲