امام جمعه قائن:

نماینده انقلابی قانونی را که برخلاف عزت و استقلال جمهوری اسلامی باشد تصویب نمی‌کند

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به این‌که نماینده انقلابی زیر بار استکبار جهانی نمی‌رود، گفت: نماینده انقلابی عزت‌مدار، مدافع انقلاب و اسلام است لذا قانونی را که برخلاف عزت و استقلال جمهوری اسلامی باشد را به تصویب نمی‌رساند.

حجت الاسلام والمسلمین علی رحمانی امام جمعه قائن در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بسیاری از برنامه‌هایی که در ایران مصوب و در نهایت اجرایی می‌شود مقدمات اولیه آن در مجلس قانون‌گذاری می‌شود و بر اساس این موضوع نمی‌توانیم نسبت به مسئله انتخابات بی تفاوت باشیم.
وی افزود: به غیر از ریاست جمهوری تمام اعضای کابینه دولت در مجلس انتخاب و تمام قوانین کوچک و بزرگ در مجلس مصوب می‌شوند لذا ما نمی‌توانیم نسبت به انتخابات مجلس بی تفاوت باشیم و از طرف دیگر هم وزیران و قوانین خوبی را توقع داشته باشیم.
امام جمعه قائن گفت: ما باید افراد خوب و انقلابی را برای ورود به مجلس درنظر بگیریم و به آنها رأی دهیم تا زمینه ورود آنها به مجلس، قانونگذاری و نظارت بر اجرای درست قانون فراهم شود لذا خیلی مسئله مهمی است و در سرنوشت مردم ایران و کل جهان اسلام تاثیرگذاری بسزایی دارد.
حجت الاسلام رحمانی تصریح کرد: سفیر جسور و خائن انگلستان که در مقابل دانشگاه امیر کبیر حضور پیدا کرده بود و کار خلاف قوانین بین الملل را انجام داد چند روز قبل از آن ماجرا با عده‌ای از سفرای اروپا جلسه‌ای را برگزار می‌کند و اصرار می‌کند نمایندگانی که وارد مجلس ایران می‌شوند انقلابی نباشند.
وی با اشاره به این‌که نماینده انقلابی زیر بار استکبار جهانی نمی‌رود، افزود: نماینده انقلابی عزت‌مدار، مدافع انقلاب و اسلام است لذا قانونی را که برخلاف عزت و استقلال جمهوری اسلامی باشد را به تصویب نمی‌رساند.
حجت الاسلام رحمانی تصریح کرد: نماینده انقلابی آدم واداده، خود باخته و ترسویی نیست که در مقابل تشر استکبار جهانی کوتاه بیاید لذا انقلابی بودن جزو شاخصه‌های مهم یک نماینده مجلس شورای اسلامی است.
امام جمعه قاین گفت: نماینده مجلس مهمترین وظیفه‌ای را که دارد این است که با حفظ تقوا سعی کند آن قوانینی که بر اساس مصلحت جامعه باشد به صحن مجلس ببرد، آنها را مصوب کند و همچنین بر اجرای صحیح آن نظارت داشته باشد.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به این‌که قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قوانین دو وظیفه مهم یک نماینده است، تصریح کرد: نماینده مجلس در شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه خود حضور پیدا می‌کند و از نیازمندی‌های مردم باخبر می‌شود و در نهایت مصلحت‌سنجی و پیگیری می‌کند تا به حوزه انتخابی خودش خدمت‌رسانی کند.
انتهای پیام/ ۱۳۲