نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: بهترین مردم کسی است که خدمت بیشتری به مردم برساند

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه طبیعت انسان اینگونه است که می خواهد همواره در مسابقه موفق باشد، گفت: همه افراد می خواهند بهترین باشند اما آن کسی بهترین مردم است که نفع بیشتری به مردم برساند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، در دیدار با رئیس و اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیرجند، اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید ” سَابِقُوا إِلَىٰ مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا كَعَرْضِ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ ” یعنی مسابقه به سوی جنت و پروردگار یک مسابقه سالم است.
وی با اشاره به اینکه طبیعت انسان اینگونه است که می خواهد همواره در مسابقه موفق باشد، افزود: همه افراد می خواهند بهترین باشند اما آن کسی بهترین مردم است که نفع بیشتری به مردم برساند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: معمولا ما در سطوح پایین گرفتار هستیم و در زندگی دنیایی، پول، منزل و ماشین گرفتار هستیم، این موارد نفع زندگی دنیایی است اما نفع انسانی آن است که در منافع انسانی بتواند به دیگری نفع برساند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انسان بودن انسان بالاترین سرمایه انسان است، ابراز داشت: مال و ثروت و فرزند و .. جایگاه خودش را دارد اما این موارد رفتنی هستند، لذا باید بر روی انسانیت انسان حساب باز کرد.
وی گفت: موجودات هر کدام در تعریفشان برابر آثار و خواصی که دارند ماهیتشان شناخته می شود و ارزش آنها ثابت است، اما انسان با همه موجودات و فرشتگان فرق می کند و یک موجود استثنایی است.
امام جمعه بیرجند اضافه کرد: این انسان است که اینگونه نرخش تعیین می شود ” عبدی اطعنی حتی اجعلک مثلی””، یعنی انسان اگر راه انسانیت را برود، مَثَل خدا می شود.
آیت الله عبادی ادامه داد: اگر انسان توانست از مبدا به مقصد نهایی برسد پیروز شده و بهترین موجود است اما اگر چنانچه منحرف شد، می گندد و فاسد می شود.
وی با اشاره به اینکه بهترین انسان، انسانی است که به انسان خدمت کند، افزود: هیچ خدمتی بالاتر از اینکه کمک کنید و جامعه و افراد را در ارزش های انسانی حفظ کنید، وجود ندارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: خداوند متعال راه را برای انسان ها مشخص کرده است اما نفس و عناصر بیرونی جن و انس و شیاطین سعی می کنند تا انسان را به انحراف بکشانند، لذا این شما هستید که سعی می کنید جوان و نوجوان را از منحرف شدن نجات دهید و به مقصد برسانید لذا به ارزش کار خود توجه کنید.
آیت الله عبادی ادامه داد: ما دارای اصلی هستیم و می گوییم که عالی فدای دانی نمی شود بلکه فانی فدای عالی می شود، لذا پیامبران و اوصیاء الهی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) که ارزشمندترین انسان ها هستند فدای دین خدا که اعلی است، شده اند.
وی ابراز داشت: خداوند متعال را شکر و پدر و مادرتان را دعای بسیار کنید زیرا آن شیر و دامن پاک، در این شرایط آخرالزمانی به شما توفیقی داده است که برای حمایت از دین خدا و اعلای کلمه حق، گام بردارید.
امام جمعه بیرجند گفت: انسان ها به عنوان انسان برای ائمه اطهار و حضرت امام حسین(ع) یک ارزش خاصی قائل هستند، لذا مشاهده می کنید که در اربعین حسینی از سراسر دنیا با هر مذهبی که هستند به سمت کربلا روانه می شود و زمین کربلا را می بوسند.
آیت الله عبادی مطرح کرد: شما مصداق بارز دعای امام سجاد(ع) در دعاهای هفته که می فرمایند” وستخدمنی فی مرضاتک ” یعنی خدایا مرا در رضای خودت به کار گیر، هستید.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم خداوند متعال شما را با اصحاب امام حسین(ع) محشور کند، گفت: خداوند شما را نگهبان دین و راه خودش قرار داده تا دست نوجوان، جوان، خواهر و برادرانتان را بگیرید تا به سمت خدا حرکت کنند و در این راه بمانند و به سمت طاغوت و ستم گران کشیده نشوند.
انتهای پیام/