مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

نهاد امور تربیتی؛ نهال که به پشتوانه اندیشه‌های رفیع اما خمینی(ره) کاشته شد

واقعی گفت: نهاد امور تربیتی، نهالی است که به پشتوانه اندیشه‌های رفیع و انسان‌ساز امام خمینی(ره)، توسط شهیدان رجایی و باهنر در گستره آموزش‌وپرورش کشور کاشته شد.

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی امشب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: امروز برکات معنوی این نهاد مقدس، بوستان‌های عشق و ایثار را شور و شعور بخشیده است.
وی اضافه کرد: هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی، فرصت مناسبی است تا آموزش‌وپرورش بتواند ضمن ایجاد فضای گفت‌وگو، تبادل‌نظر و نقد سازنده، راهکارهای بهبود و ارتقای کیفیت فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را موردبررسی قرار داده و گفتمان سند تحول بنیادین را که رویکرد اصلی آن تربیتی و فرهنگی به‌ویژه تربیت انسان شایسته بر اساس آموزه‌های قرآن و دستیابی دانش‌آموزان به مراتبی از حیات طیبه است، برنامه محوری خود قرار دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: رسیدن به جایگاه رفیع تعلیم و تربیت اسلامی به‌عنوان یکی از برنامه‌های اصلی زیر نظام تربیت‌معلم و تأمین منابع انسانی که اصلی‌ترین زیر نظام در تحول آموزش‌وپرورش است، موردتوجه جدی خادمین نظام تعلیم و تربیت در بهارستان علم و ادب قرارگرفته است.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ادامه داد: معاونت پرورشی و فرهنگی استان بر آن است تااز طریق هم‌افزایی و کاربست خلاقیت ونوآوری،مفاهیم تربیت اسلامی مبتنی بر سند تحول را به زیور فضایل اخلاقی، قانون‌گرایی، مسئولیت‌پذیری، عدالت‌گستری، و نهادینه کردن بیش‌ازپیش فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و قرآنی بیاراید و جان متربیان و آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی‌مان را سیراب سازد.
انتهای پیام/۴