در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن خراسان جنوبی مطرح شد؛

نوبخت: دولت به تمام وعده های خود عمل کرده است!

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون تمام قول هایی که به مردم داده ایم اجرایی شده چراکه ما شرافت و افتخار خودمان می دانیم قبل از اینکه دولت تمام شود یا این پروژه را کامل کنیم یا موانع اصلی را برداشته باشیم و کار را در مسیر اتمام قرار داده باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه امشب در بازدید از پروژه راه آهن خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خراسان جنوبی شایسته توجه و مساعدت است.
وی با اشاره به مصوبه دولت برای راه آهن خراسان جنوبی،افزود: تاکنون تمام قول هایی که به مردم داده ایم اجرایی شده چراکه ما شرافت و افتخار خودمان می دانیم قبل از اینکه دولت تمام شود یا این پروژه را کامل کنیم یا موانع اصلی را برداشته باشیم و کار را در مسیر اتمام قرار داده باشیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از تمام نمایندگان و استاندار خراسان جنوبی که خود را به عنوان نماینده دولت در استان مستعد پیگیری می دانستند قدردانی میکنم.
نوبخت عنوان کرد: برای اتصال تمام استان هایی که به شبکه سراسری وصل نبودند برنامه ریزی شده یکی پس از دیگری را به شبکه سراسری مرتبط کنیم.
وی در خصوص محور بیرجند- قاین، عنوان کرد: قطعاتی که به عنوان قطعات منفصله از این محور باقی مانده با کاری که برای زیرساخت های این استان انجام می دهیم تکمیل خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تصویب ۹۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت ها در استان، اظهار کرد: این اعتبار طی دو سال پرداخت میشود که حدود ۴۷۰ میلیارد تومان تعهد امسال بود که تاکنون ۲۹۰ میلیارد تومان پرداخت و ۱۸۰ میلیارد تومان باقی مانده تا پایان سال پرداخت خواهد شد.
نوبخت بیان کرد: برای اینکه پروژه راه آهن استان اتصال قطعه بیرجند به یونسی و از طریق آن به شبکه سراسری وصل شود آماده همکاری هستیم.
وی از سرعت عملیات بندر اقیانوسیه چابهار به سمت زاهدان خبر داد و افزود: در این راستا قرارگاه متعهد شد با ۳۰۰ میلیون یورو اعتباری که به این طرح اختصاص دادیم بتواند تا پایان سال ۹۹ بندر چابهار را به عنوان یک بندر غیرتحریمی اقیانوسیه به زاهدان وصل کند تا از مسیر کرمان به بافق، طبس، یونسی- مشهد و سرخس متصل شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از انجام کارهای مسیر تربیت حیدریه به سمت هرات خبر داد و گفت: بیرجند از طرف شرق و غرب از راه آهن برخوردار می شود.
نوبخت عنوان کرد : مأموریت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس منویات بنیانگذار نظام و مقام معظم رهبری توجه به محرومانی است که در روستاها و حاشیه شهرها هستند.
وی از شکل گرفتن نهضتی از سوی سازمان برنامه و بودجه در دولت خبر داد و گفت: ما به دنبال این هستیم تا به غیر از برنامه هایی که برای توسعه کشور به عنوان برنامه میان مدت پنج ساله ششم توسعه اجرا می کنیم برنامه ویژه‌ای برای رفع محرومیت نیز داشته باشیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: دشمنان با تحریم ها تلاش می کنند جلوی خدمت به مردم را بگیرند اما ما با تمام توان نشان می‌دهیم پای کار ایستاده‌ایم و با تمام محدودیت‌ها محرومیت‌های مردم را فراموش نخواهیم کرد.
انتهای پیام/ ۱۲۷