چند روزی همراه با کاروان پیاده، به شوق زیارت/

نوجوانانی که به شوق زیارت با پای دل قدم در مسیر عشق گذاشتند+ فیلم

حدود 120 نوجوان بیرجندی برای زیارت امام رضا (ع) در روز میلاد امام رئوف مسیر بیش از 60 کیلومتری منتهی به مشهد مقدس را پای پیاده طی کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ایام دهه کرامت و میلاد با سعادت علی ابن موسی الرضا علیه السلام را پشت سر گذاشتیم.
در ایام دهه کرامت خدام حرم رضوی که حامل پرچم متبرک بارگاه رضوی بودند در قالب کاروان زیر سایه خورشید که سال‌ها است در این ایام به خراسان جنوبی و سایر استانها و حتی سایر کشورها سفر می‌کنند، امسال نیز به خراسان جنوبی سفر کرده و با این کار خود زمینه زیارت از راه دور افرادی را که توانایی تشرف به حرم اما رضا علیه السلام ندارند را فراهم کردند.
اما در این میان بودند نوجوانان و جوانانی که شوق زیارت در روز ولادت آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام با پای پیاده راهی حرم دوست شدند؛ این نوجوانان مسیر پیاده روی بیش از ۶۰ کیلومتری منتهی به مشهد مقدس را به شوق و عشق امام رضا (ع) طی کردند.
سه روز قبل از میلاد با سعادت علی ابن موسی الرضا علیه السلام حدود ۱۲۰ نفر از نوجوانان بیرجند در قالب کاروان پیاده راهیان حرم برای اینکه سالروز میلاد امام رضا (ع) در حرم امام رئوف باشند با پای پیاده قدم در مسیر عشق گذاشته و برای رسیدن به حرم محبوب مشتاقانه راه را طی کردند.
هر کسی در این سفر معنوی و روحانی خواسته ای داشت یکی آرزوی زیارت کربلا، یکی آرزوی فرج امام زمان (ع)، یکی شفای بیماران و عاقبت به خیری را از امام رضا (ع) طلب می‌کرد، اما در این میان نوجوانی که تمثال مبارک اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی؛ شهید مرتضی بصیری پور به پیراهنی که بر تن داشت زیبایی خاصی داده بود آرزوی شهید شدن در راه دفاع از حرم عمه سادات حضرت زینب سلام الله را دل داشت و به امید اینکه روزی در راه دفاع از حرم شهید شود آمده بود که از امام رضا (ع) مدد بگیرد.
گزارش: حسین ترشابی
انتهای پیام/۱۲۸