نوروز متفاوت جهادگران بشرویه در روستاهای مرزی

طبق رسم هر ساله نوروزی، گروه‌های جهادی با حضور در مناطق محروم و انجام فعالیت‌های جهادی لبخند رضایت را به خانواده‌های محرومین هدیه می‌دهند.

به گزارش خاورستان به نقل از فارس، طبق رسم هر ساله نوروزی، گروه‌های جهادی با حضور در مناطق محروم و انجام فعالیت‌های جهادی لبخند رضایت را به خانواده‌های محرومین هدیه می‌دهند.
در همین راستا امسال نیز گروه جهادی امام رضا(ع) شهرستان بشرویه با حضور در روستاهای مرزی محروم به خدمات‌رسانی به اهالی محروم و مرزنشین این مناطق پرداختند.
مسئول گروه جهادی امام رضا(ع) هدف از اعزام گروه‌های جهادی به مناطق مرزی درح را، محرومیت‌زدایی عنوان کرد و گفت: گروه جهادی امام رضا(ع) شهرستان بشرویه از ۲۷ اسفند با حضور ۱۲۰ نفر، کار جهادی خود را به منظور رفع چهره محرومیت آغاز کرده است
حجت‌الاسلام علی دومیری افزود: از ۱۲۰ نفر جهادگر حاضر در منطقه، ۲۰نفر خانم هستند که به صورت جهادی، مشغول فعالیت‌های فرهنگی نظیر آموزش احکام و قرآن و نیز فعالیت‌های آموزشی و علمی برای دانش‌آموزان روستا هستند.
وی فلسفه کار جهادی را نزدیک‌تر شدن به عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی دانست و افزود: گروه‌های جهادی با کاری که انجام می‌دهند چهره محرومیت را از مناطق مستضعف و فقیرنشین می‌زدایند و از طرفی با آموزش‌های مختلف، نوعی توانمندسازی در بین مردم به‌وجود می‌آورند تا محرومین روی پای خود بایستند که همه این اقدامات سبب خواهد شد که عدالت اجتماعی به معنای واقعی کلمه تحقق پیدا کند.
مسئول گروه جهادی امام رضا(ع) بیان داشت: در اردوی جهادی امسال، ۱۵خانواده با همسر و فرزندان خود در این اردو حضور پیدا کردند که جوا‌ن‌ترین آنان هشت سال و مسن‌ترین آنان ۵۰ سال سن دارد.
دومیری با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های این گروه جهادی در منطقه مرزی گفت: گروه جهادی امام رضا(ع) تاکنون ده‌ها خانه را مرمت و تعدادی حمام و سرویس بهداشتی ساخته است که این فعالیت‌ها تا ۹ فروردین ادامه خواهد داشت.
وی افزود: گاز کشی،گچ‌کاری، دیوارکشی، کار علمی و آموزشی و فرهنگی از دیگر اقدامات صورت گرفته این گروه جهادی در منطقه مرزی درح می‌باشد.
انتهای پیام/۴