امام جمعه قهستان:

نوع‌دوستی مردم ایران مرهم رنج وارده و مایه آرامش است/ فرهنگ اسلامی در همه زمینه‌ها مایه پیشرفت است

حجت الاسلام راستگو گفت: تنها چیزی که توانسته امروز آلام و رنج وارده بر مردم ایران را مرهم شود همین نوع دوستی و توجه آنها به یکدیگر است؛ امروز کشورهای غربی که دارای اوج تکنولوژی هستند در مقابله با ویروس کرونا دچار مشکل شده‌اند اما ملت ایران علی‌رغم این‌که درگیر هستند از آرامش و آسایش در جامعه برخوردار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد راستگو امام جمعه قهستان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون فرمایشات مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان، اظهار کرد: نجات جامعه بشری و خروج از بن‌بست‌ها و رسیدن به آن زندگی روحبخش و آرمانی در گرو حکومت صالحان است.
وی افزود: تا زمانی که ظلم، تعدی، چپاول‌گری و انسان‌های بی‌عدالت بر جامعه‌ها حکمرانی کنند قطعا آن بن‌بست‌ها وجود خواهد داشت و تکنولوژی‌ها و پیشرفت‌ها نمی‌تواند مشکلات و موانع را برطرف کند هرچند آن تکنولوژی‌ها قابل توجه باشند.
حجت الاسلام راستگو با اشاره به این‌که امروز در عصر تکنولوژی زندگی می‌کنیم و پیشرفت‌های قابل توجهی به دست آمده است اما کشورها در برابر ویروس کرونا کم آورده‌اند، تصریح کرد: انسان صالحی که مطیع امر خدا است باید در مسند حکومت‌ها قرار گیرد و عدالت را جاری کند و این همان وعده خداوند است.
امام جمعه قهستان گفت: همه مکاتب مادی و مادی‌پرستان که نجات و پیشرفت را در مسائل مادی می‌دیدند امروز در برابر مسئله ویروس کرونا کم آورده‌اند و ناخودآگاه فطرت انسان، انسان را متوجه می‌کند که نیاز به یک منجی دارد که از این منجلاب نجات پیدا کند.
حجت الاسلام راستگو تصریح کرد: در تمام دنیا امید به یک منجی وجود دارد و نوع کامل و درست که با عدل، عقل و فطرت سازگار است، اعتقادی است که شیعه امامیه نسبت به آن دارد.
جامعه مهدوی هنگامی ایجاد می‌شود که احساس نیاز به ظهور یک حاکم عادل در جامعه باشد
وی افزود: جامعه مهدوی هنگامی ایجاد می‌شود که احساس نیاز به وجود و ظهور یک حاکم عادل در جامعه باشد و اگر جامعه به این احساس برسد، امید ما از مسائل مادی قطع شود و به وجود حضرت مهدی (عج) برسد قطعا جامعه مهدوی شکل خواهد گرفت.
امام جمعه قهستان گفت: تا موقعی که جامعه به حضور حضرت حجت (عج) احساس نیاز نکند مطمئنا ظهور اتفاق نخواهد افتاد چراکه او آخرین ذخیره و منجی است که خداوند نگه داشته است.
لزوم معرفت افزایی نسبت به جامعه مهدوی
حجت الاسلام راستگو خاطرنشان کرد: ما باید جامعه مهدوی و امام عصر (عج) را بشناسیم و بدانیم تفاوت بود و نبود آن حضرت در چیست و باید معرفت افزایی را در جامعه رواج دهیم چراکه امروز شناختی که نسبت به آن حضرت باید باشد وجود ندارد.
وی افزود: ما از وجود حضرت مهدی (عج) غافل هستیم و همین غفلت مایه بسیاری از گرفتاری‌ها است و اگر این پرده غفلت و حجاب را از بین ببریم و مردم متوجه این نور شوند خود مردم به سمت نور کشیده خواهند شد.
امام جمعه قهستان گفت: ما باید در مسیر خواسته‌های حضرت ولی عصر (عج) حرکت کنیم و آنها را در جامعه رواج دهیم که طبق فرمایش مقام معظم رهبری کمک به مردم و فقرا است که قطعا از نکات برجسته در عصر مهدوی خواهد بود و ما اگر بتوانیم این کارها را رواج دهیم مردم ناخودآگاه عاشق الگو و معلم این عالم خواهند شد.
حجت الاسلام راستگو به افرادی که دعا کردن را مورد تمسخر قرار می‌دهند، اشاره کرد و گفت: در قرآن مجید خداوند بیان کرده است که هواپرستی و شهوت‌بازی باعث می‌شود مُهر بر قلب انسان قرار گیرد و قطعا همه خوبی‌ها را منکر می‌شود، چشمش را به روی آنها می‌بندد و به سمت بت‌های جاه طلبی، پول پرستی و خود پسندی می‌رود و همین باعث می‌شود که واقعیت‌ها و حقایق‌هایی مانند دعا را منکر شود.
فرهنگ اسلامی در همه زمینه‌ها و مسائل مایه ترقی و پیشرفت است
وی افزود: دین مبین اسلام و فرهنگ اسلامی در همه زمینه‌ها و مسائل مایه ترقی و پیشرفت است و ما در هر جا که به اسلام و مبانی اسلامی پایبند بودیم در دنیا به جاهایی رسیدیم که قابل افتخار است.
امام جمعه قهستان با اشاره به این‌که ما اگر به اسلام عمل نکنیم انسان خوبی نخواهیم بود، گفت: توجه به هم‌نوع که جزو مبانی اسلام است در قلب و جان مردم رسوخ کرده و یک افتخار بزرگی را رقم زده است.
حجت الاسلام راستگو خاطرنشان کرد: آن چیزی که مردم ایران را بزرگ کرده عمل به دستورات دین اسلام بوده است و این اعتقادات مایه عزت انسان می‌شود.
وی به فرمایش امام خامنه‌ای مبنی بر این‌که “خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل گیرد” اشاره کرد و افزود: ما ملت مسلمانی هستیم که به معاد اعتقاد داریم و مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنیم این است که خود را در قیامت فقیر و تهیدست نگذاریم، در مبارک ماه رمضان که کارهای خیر و حسنه چند برابر نوشته می‌شود بهترین فرصت است که آخرت خود را آباد کنیم.
هرجا جامعه به سمت معنویت عملی رفته، موفق شده است
امام جمعه قهستان گفت: ما هرچه به یکدیگر توجه کنیم خداوند برکت را در زندگی ما بیشتر می‌کند و هرجا جامعه به سمت معنویت عملی رفته، موفق شده است و بالاترین درجه را نزد خداوند پیدا کرده است.
حجت الاسلام راستگو تصریح کرد: اگر ما به هم نوع خود کمک کنیم اولین بهره را قبل از این‌که دیگران از کار ما ببرند، برای ما برکت خواهد داشت.
وی افزود: ما انسان هستیم و برای این‌که ثابت کنیم انسان هستیم در موقع رنج و گرفتاری دست یکدیگر را می‌گیریم و لذت و زیبایی بالاتر از این نیست که در شرایط سخت یک گره‌ای از کار همدیگر را باز کنیم و جامعه جهانی به این موضوع غبطه می‌خورد.
امام جمعه قهستان خاطرنشان کرد: تنها چیزی که توانسته امروز آلام و رنج وارده بر مردم ایران را مرهم شود همین نوع دوستی و توجه آنها به یکدیگر است؛ امروز کشورهای غربی که دارای اوج تکنولوژی هستند در مقابله با ویروس کرونا دچار مشکل شده‌اند اما ملت ایران علی‌رغم این‌که درگیر هستند از آرامش و آسایش در جامعه برخوردار هستند.
انتهای پیام/۱۳۲/ ۱۴/ ۴