مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی:

نگاه جدی به توانمندی‌های داخلی موجب پیشرفت کشور است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: در حقیقت آنچه موجب پیشرفت ما می‌شود نگاه جدی به توانمندی‌های داخلی است.

محمدرضا فخر مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی امروز در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری طی دیداری که اخیرا با دانش‌آموزان و دانشجویان داشتند فرمودند ریشه سابقه دشمنی نظام سلطه به خصومت استکبار جهانی و آمریکا برمی‌گردد.
وی افزود: البته این با تعامل، ارتباط و مذاکره قابل حل نیست و دشمنی ها ادامه پیدا خواهد کرد اما آنچه در این میان مهم است این بوده که ما به خودباوری برسیم که مشکلات را داخل کشور حل کنیم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی بیان کرد: هر موقع نگاه به درون، توانمندی‌های داخلی و جوانان بوده مشکلات حل شده است.
فخر عنوان کرد: اما هر موقع که ما نیم نگاهی حتی امید به غرب داشتیم و منتظر مذاکره با استکبار جهانی شدیم با مشکل مواجه شدیم.
وی اظهار کرد: مشکلات ما در داخل کشور با همراهی، همدلی و پیروی از ولی‌فقیه قابل حل بوده و با پیروی از آمریکا حل نمی‌شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی با اشاره به شعار مرگ بر آمریکا گفت: شعار مرگ بر آمریکا شعار مرگ بر استعمار و نظام سلطه است مرگ بر مردم آمریکا نیست.
فخر با بیان اینکه اگر برای مذاکره و ملاقت‌های حضوری ورود پیدا کنیم غیر از اینکه توقعات طرف مقابل را بالا ببرد هیچ دستاورد دیگری برای نظام ندارد، تصریح کرد: مشکلات ما جایی حل خواهد شد که به خود و درون توجه کنیم.
وی افزود: در حقیقت آنچه موجب پیشرفت ما می‌شود نگاه جدی به توانمندی‌های داخلی است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: در جایی که به بیرون توجه نداشته و کامل تحریم بودیم از جمله در حوزه‌های نظامی، نانو و سلول‌های بنیادی پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم. اما در جاهایی که نگاه ما به بیرون بوده از جمله صنعت ماشین‌سازی نتوانسته‌ایم به جایی برسیم. پس پیشرفت ما در تمامی زمینه‌ها به دلیل نگاه به درون است و این به معنای این نیست که هیج تعاملی نداشته باشیم اما تعامل در جایی که منجر به سلطه نشودنه بیشتر از آن .
فخر اظهار کرد: پیام حضور ما تأسی و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرمودند باید به جوانان توجه کرد،جوانان جدی گرفته شوند و آنها را وارد عرصه‌های مختلف کرده و پشتیبانی کنیم.
وی تصریح کرد: ما بر گفتن شعار “مرگ بر استکبار” و “مرگ بر آمریکا” پایبند هستیم و با تأسی از مقام معظم رهبری از این پیچ تاریخی نیز عبور خواهیم کرد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/