مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی:

نگاه رسانه های خراسان جنوبی اهداف کلان انقلاب اسلامی و توسعه استان است

فرخنده گفت: رسانه های خراسان جنوبی در بحث انتشار اخبار دو مولفه دارند که نگاه رسانه های استان نگاه کلان انقلاب و اهداف انقلاب است و در استان رسانه ای نداریم که عامدانه تیتری بر علیه نظام بزند و مولفه دیگر رسانه های استان دغدغه توسعه استان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست اصحاب رسانه استان با استاندار خراسان جنوبی، اظهار کرد: در شرایطی هستیم که در گام دوم انقلاب قرار داریم.

وی افزود: مهمترین و ریشه ای ترین تکلیفی که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به آن اشاره دارند شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن و امیدآفرینی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: رسانه های خراسان جنوبی در بحث انتشار اخبار دو مولفه دارند که نگاه رسانه های استان نگاه کلان انقلاب و اهداف انقلاب است و در استان رسانه ای نداریم که عامدانه تیتری بر علیه نظام بزند و مولفه دیگر رسانه های استان دغدغه توسعه استان است.

فرخنده عنوان کرد: در خراسان جنوبی۱۴۰ نشریه و پایگاه خبری، ۵۶ سرپرستی روزنامه و ۱۹ خبرگزاری در استان فعال داریم.

وی با بیان اینکه در بدو تاسیس استان ۱۱ نشریه فعال در استان بود، افزود: استان خراسان جنوبی این ظرفیت را دارد که جشنواره ملی رسانه را با توجه به اینکه زادگاه پدر‌ علم ارتباطات است برگزار کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر ۶ روزنامه دارای مجوز در استان هستند که چهار روزنامه نشر و چاپ را انجام و دو مورد دیگر فعالیت های خود را نیمه تمام گذاشته اند.

فرخنده به تقارن روز خبرنگار با ایام عاشورا اشاره کرد و افزود: این مسئله ما را بر این وا داشت امسال برنامه های متفاوتی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: نیاز است دستگاه های اجرایی استان پیوست رسانه ای داشته باشد چراکه رسانه در تصمیم سازی مدیران و امور اجتماعی یک اصل است و مقام معظم رهبری از دستگاه ها انتظار دارند آنچه انجام می دهند به مردم اعلام کنند تا مردم امیدوار شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد:
مجموعه خانه مطبوعات در استان ۲۸۵ نفر عضو دارد که در اولین جلسه ای که با هیات مدیره و مدیرعامل خانه مطبوعات برگزار شد مقرر شد در بحث برگزاری توانمندسازی خبرنگاران استان با توجه به سطح یک، دو و سه برگزار شود و برای این امر نیاز است پالایش و به روز رسانی در لیست خبرنگاران صورت گیرد.

 انتهای پیام/۱۲۷