معاون وزیر بهداشت:

نگران افزایش آمار‌های ابتلا به کرونا پس از سفر‌های اخیر هستیم/ قدردان هیات‌های مذهبی در رعایت پروتکل‌ها هستیم

از تمام هیات‌های مذهبی که به طور دقیق شرایط بهداشتی را رعایت می‌کنند قدردانی کرد.

به گزارش خاورستان به نقل از بلاغ، قاسم جان بابایی امشب در حاشیه بازدید از بیمارستان های ساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تنها راه درمان بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی است، اظهار کرد: اگر به این بیماری کم توجهی کنیم موج سوم کرونا با شدت بیشتری جولان می دهد.
وی با اشاره به اینکه نگران افزایش آمار‌های ابتلا به کرونا پس از این سفر‌ها هستیم، تصریح کرد: کادر درمانی با تمام توان مشغول خدمت رسانی به مردم هستند، اما با بی توجهی عده‌ای از مردم، آن‌ها هم خسته می‌شوند
معاون درمان وزیر بهداشت با اعلام اینکه هیات‌ها و گروه‌های مذهبی در محرم خیلی همراهی کردند، از تمام هیئت‌های مذهبی که به طور دقیق شرایط بهداشتی را رعایت می‌کنند قدردانی می کنیم.
این مسئول ادامه داد: باید برای افرادی که شیوه نامه ‌ها را رعایت نمیکنند و مسافرت میکنند، مداخلات جدی‌تری صورت بگیرد.
جان بابایی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا در محل دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه کرونا همچنان در سطح کشور جولان می‌دهد، گفت: بیماری کرونا لاعلاج نیست و مردم با رفتار عاقلانه خود می‌توانند این بیماری را از بین ببرنند.
وی با بیان اینکه مردم می‌توانند با رفتارهای طبیعی به ریشه کنی این بیماری شوم کمک کنند، اظهار کرد: دوری از هر گونه تجمع به کاهش این بیماری کمک شایان خواهد کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت، با بیان اینکه تنها راه درمان بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی است، گفت: اگر به این بیماری کم توجهی کنیم موج سوم کرونا با شدت بیشتری جولان می‌دهد.
جان بابایی با بیان اینکه باید زیر ساخت‌ها برای مقابله با بیان این بیماری تقویت شود، ادامه داد: سالمندان و افراد با بیماری‌های زمینه‌ای بیماران خاص در خطر بیشتر بیماری کرونا هستند، تاکید کرد: کودکان و جوانان هم حلقه انتقال کرونا هستند که بایداین گروه بهداشت فردی و اجتماعی را بیشتر مد نظر قرار دهند.
وی گفت: تثبیت و مهار کرونا در کشور منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم است و باید عزم همگانی برای عبور از این بحران مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/۴