مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان جنوبی مطرح کرد

نیاز روستاهای حاشیه بیرجند به ساخت ۶۰ کلاس درس

چاوشان گفت: روستاهای حاشیه شهر بیرجند نیاز به ۶۰ کلاس درس دارد.

به گزارش خاورستان، محمود چاوشان در گفت‌وگویی اظهار کرد: روستاهای اقماری و حاشیه شهر بیرجند به حدود ۶۰ کلاس درس جدید نیاز دارند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: البته با توجه به آهنگ رشد بالای افزایش جمعیت در روستاهای حاشیه شهر بیرجند ممکن است در سال‌های آتی به بیش از این میزان کلاس درس در این مناطق نیاز داشته باشیم.
چاوشان با تأکید بر اینکه برای ساخت کلاس‌های درس در روستاهای حاشیه شهر بیرجند نیاز به همت و کمک خیرین داریم، ادامه‌داد: در سال‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در راستای ساخت کلاس درس در اطراف شهر بیرجند صورت گرفته ولی هنوز هم نیازمند ساخت مدرسه در این مناطق هستیم.
وی افزود: در حال حاضر در روستاهای حاشیه شهر بیرجند ساخت ۱۳ کلاس درس را شروع کرده‌ایم و امیدواریم با همت خیرین این میزان هرساله افزایش پیدا کند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با اشاره به مشکل زمین برای ساخت مدرسه در روستاهای اقماری شهر بیرجند بیان‌کرد: به عنوان مثال در منطقه امیرآباد با مشکل زمین رو به رو هستیم که خود یک مانع بزرگ است.
چاووشان اظهار کرد: یا از طرف دیگر در حاجی آباد زمینی در اختیار ما قرار گرفته است که مالکیت آن صددرصد مشخص نیست و رفع این موانع مدرسه سازی در روستاهای اقماری اطراف شهر بیرجند را افزایش می‌دهد.
انتهای پیام/۴
مهر