در بازدید از پروژه های ورزشی مهرشهر مطرح شد؛

نیاز ۵ میلیارد تومانی سالن ورزشی مهرشهر برای اتمام/اعتبار برای سومین زورخانه بین المللی اختصاص می یابد

توانا مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: اگر ۵ میلیارد تومان اعتبار برای سالن ورزشی مهرشهر در نظر گرفته شود میتوانیم به ۲۶ مهر ماه امسال برسانیم چراکه دستگاه های تاسیساتی و کفپوش خریداری شده فقط به دلیل عدم تسویه حساب پیمانکار نمیتوانیم افتتاح کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، توانا مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی امروز در حاشیه بازدید استاندار خراسان جنوبی از سالن ورزشی مهرشهر، اظهار کرد: پروژه سالن ورزشی مهرشهر با ترک تشرفیات طی قراردادی به بخش خصوصی برای ادامه ساخت واگذار شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه سال گذشته به صورت اوراق قرارداد بسته شده، افزود: دو میلیارد تومان پرداختی به پیمانکار بوده است.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر این پروژه پنج میلیارد تومان بدهی مسجل دارد و برای تکمیل حدود ۱۰ میلیارد تومان بدهی داریم.

توانا عنوان کرد: شهرستان بیرجند یک دوازدهم از سرانه ورزشی کل کشور عقب تر است و شهرستان بیرجند نسبت به ۱۰ شهرستان دیگر استان یک چهارم سرانه ورزشی دارد.

وی اظهار کرد: یکی از آسیبهایی که در شهرستان بیرجند داریم یک دهم بودن سرانه فضای ورزشی سرپوشیده است در حالی که متوسط کشوری روی ۹۴ و استان ۰.۵۲ است.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در چهکند، امیرآباد، دستگرد و مهرشهر اصلا سالن ورزشی نداریم.

توانا با بیان اینکه اعتبارات ما از محل ۰.۲۷ در قانون حذف شد، عنوان کرد: اگر ۵ میلیارد تومان اعتبار برای سالن ورزشی مهرشهر در نظر گرفته شود میتوانیم به ۲۶ مهر ماه امسال برسانیم چراکه دستگاه های تاسیساتی و کفپوش خریداری شده فقط به دلیل عدم تسویه حساب پیمانکار نمیتوانیم افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه سالن ورزشی مهرشهر یکی از بزرگترین پروژه های شهرستان و با یک هزار نفر سکو تماشاگر است، افزود: ۱۰ میلیارد تومان بدهی از ناحیه دولت به پیمانکار است.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر پیمانکار ۸ میلیارد تومان وضعیت مالی دارد که ما دو میلیارد تومان به وی پرداخت کردیم.

توانا بیان کرد: از اعتبار ۰.۲۷ درصد که چهار میلیارد تومان بوده علی رغم پیگیری های زیادی که انجام شده اما ۵۵۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است.

وی به پروژه زورخانه در خیابان جنت مهرشهر اشاره و اظهار کرد: در راستای فرمایش آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مبنی بر محرومیت زدایی این منطقه، پروژه زورخانه که سومین پروژه زورخانه بین المللی در کشور است را اجرا کردیم که ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد‌.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: این پروژه زورخانه تنها پروژه تدریس آکادمی مرشدی در ایران خواهد بود.

توانا تصریح کرد: برای پروژه های مصوب ورزش و جوانان در استان ۶۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۹۰ درصد پروژه ها مصوب استانی و ۱۰ درصد ملی است.

وی ادامه داد: اما بالعکس حدود ۸۰ درصد اعتبارات ملی است و یکی از مشکلات این است که برای پروژه هایی که ردیف ملی دارد به استانی اختصاص نمیدهند که اگر راهکاری دیده شود خوب است.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: از ۱۵ پروژه ملی که ۱۲ پروژه استانی است از ردیف ملی نمیتوانیم اعتبار در نظر بگیریم.

اختصاص اعتبار برای زورخانه در مهرشهر

جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی نیز در این بازدید از کمک برای اختصاص اعتبار جهت تکمیل سالن ورزشی مهرشهر گفت و در مورد پروژه زورخانه نیز اظهار کرد: این پروژه را برای اعتبار در متمم و سفر دوم رئیس جمهور میگذاریم.

وی با بیان اینکه نیاز این پروژه ۱۲ میلیارد تومان است، افزود: اگر وزیر ورزش و جوانان به استان سفر کند و بتوانیم اعتبار بگیریم خیلی خوب است.

حمید جهانشاهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی نیز در این بازدید، اظهار کرد: این پروژه مصوب سفر اول رئیس جمهور به استان است.

وی با بیان اینکهداین پروژه طرح تعهد استانی دارد، افزود: اعتبار از محل ۰.۲۷ درصد حذف نشده بلکه استانی حذف و ملی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی بیان کرد: از استان یه رقم اعتباری برای پروژه سالن ورزشی مهرشهر مصوب میکنیم تخصیص کامل میدهیم که ابتدا بدهی را پرداخت کند و بعد کارگاه برای ادامه پروژه فعال شود.

انتهای پیام/۱۲۷