فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی:

نیروی انتظامی با تمام توان در مقابله با فساد در کنار قوه قضائیه است

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نیروی انتظامی با تمام توان در مقابله با فساد در کنار قوه قضائیه است، گفت: در این راستا تا کنون نیروی انتظامی استان در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی عملکرد خوبی داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان، اظهار کرد: در مهرماه هرسال به دستور فرماندهی کل قوا و مقام معظم رهبری در تقویم رسمی کشور هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده تا ضمن تشریح خدمات نیروی انتظامی و گزارش عملکرد، فعالیت‌های گسترده و متنوع ناجا در راستای برقراری نظم و امنیت در کشور بیان شود.
وی با یبان اینکه از ۱۱ مهرماه تا ۱۷ مهرماه هفته نیروی انتظامی است، افزود: شعار امسال هفته نیروی انتظامی” پلیس هوشمند و امین مردم” است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: امنیت عمومی کشور و احساس امنیت مردم در شرایط پر آشوب امروز منطقه محصول نقش آفرینی‌های مجاهدانه و هوشمندانه نیروهای انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و نظامی میهن اسلامی است.
سردار شجاع بیان کرد: عملکرد و فعالیت‌های نیروهای مقتدر انتظامی برای تحقق وظایف ذاتی بر حفظ و ارتقاء امنیت و مقابله با پدیده‌های تهدید کننده نظم و امنیت کشور، این نیرو را در تراز یک نیروی ولایتی و انقلابی قرار داده است.
وی با بیان اینکه نقش تعیین کننده نیروی انتظامی در صحنه‌های مقابله با اشرار مسلح، سوداگران غرب و قاچاقچیان ستودنی است، تأکید کرد: ما معتقد هستیم در دنیای امروز بیش از هر زمان دیگر امنیت عمومی با نگاه هوشمندانه پلیس معنا می‌یابد و رونق تولید، تکیه بر ظرفیت‌های کشور در مسیر عزت و سربلندی در ورود به گام دوم انقلاب است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مقابله با فساد، جرایم اقتصادی، قاچاق وسایل موارد، در حیطه کاری پلیس است، عنوان کرد: امنیت اقتصادی یکی از اقسام مهم امنیت پایدار است و سهم مهمی در تامین دیگر ابعاد امنیت ملی اعم از امنیت سیاسی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی دارد.
سردار شجاع گفت : امنیت اشراف اطلاعاتی بر فضای حقیقی و مجازی، راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی، راه اندازی پلیس گمرک، کشف و انهدام هوشمندانه باندهای اختلاس و جرایم سازمان یافته اقتصادی از اقدامات پلیس در بحث شعار رونق تولید است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با تمام توان در مقابله با فساد در کنار قوه قضائیه است، تصریح کرد: در این راستا تاکنون نیروی انتظامی استان در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی عملکرد خوبی داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: نیروی انتظامی توانسته است با در پیش گرفتن شعار پلیس هوشمند در پرتو اندیش‌ های امامت انقلاب اسلامی و خودباوری با حضور هوشمندانه در میدان‌های بزرگ امنیتی در برابر فتنه‌هایی که دشمن در اتاق های فکر خود برای از بین بردن امنیت کشور و ورود به گام دوم انقلاب از هیچ کوششی دریغ نکند.
سردار شجاع بیان کرد: جغرافیای استان، وجود مرز مشترک با افغانستان، وجود مناطق کویری و بیابانی که از مرزهای شرقی تا مرکز کشور امداد یافته و آسیب پذیری های بالقوه استان، قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی قاچاق کالا، معضلات اجتماعی و عزم شدید دشمنان در جبهه فرهنگی از طرق مختلفی همچون فضای مجازی که بنیان خانواده را هدف گرفته است از جمله شاخص‌هایی است که حساسیت کار را در حوزه نظم و امنیت دو چندان می‌کند.
وی عنوان کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۲۳۷ هزار تماس با فوریت های پلیس ۱۱۰ داشته ایم که این میزان نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین در بحث کشف تجهیزات ماهواره ای ۱۵ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بودیم.
سردار شجاع ضمن اشاره به اینکه از تعداد تماس‌های گرفته با سامانه ۱۱۰، ۸۱ هزار تماس منجر به مأموریت شده که این تعداد ۸ درصد افزایش داشته است، گفت: همچنین از تعداد تماس‌های گرفته شده با ۱۱۰، ۴۸ هزار مورد بوده که افزایش ۵۱ درصدی دارد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: از ابتدای امسال بیش از ۲۲ تن مواد مخدر کشف شده است که ۲۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
سردار شجاع یادآورشد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰۰ هزار لیتر کشفیات سوخت داشته ایم که این میزان ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان این‌که کشف مواد مخدر صنعتی ۶۲ درصد افزایش داشته است، گفت: ۳۴ باند در این زمینه متلاشی شده است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در این مدت رانندگان ۴۰۰ دستگاه خودرو، خلافی بیش از یک میلیون تومان داشته‌اند که جزو رانندگان پرخطر هستند، مطرح کرد: در این مدت ۲۵ مجوز ورود دام به مردم نیز اهداء شده است.
سردار شجاع به رشد ۲۱ درصدی سرقت ها در استان اشاره کرد و گفت: ۶۹ دستگاه خودروی سرقتی در استان کشف شده که این میزان نسبت به مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش دارد.
وی با بیان این‌که در سال جاری ۱۶ درصد برخورد با رانندگان متخلف افزایش داشته است، افزود: هم چنین ۷۴ درصد تعداد خودروهای توقیف شده افزایش دارد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی ادامه ‌داد: ۴۰۰ دستگاه از خودروهای توقیف شده خلافی بالای یک میلیون تومان دارند و جزو رانندگان پرخطر محسوب می‌شوند.
سردار شجاع از صدور بیش از هفت هزار گواهینامه جدید خبرداد و متذکر شد: هم چنین بیش از ۱۷ هزار شماره گذاری و موتور سیکلت در این مدت صورت گرفته است.
وی به صدور بیش از ۲۲ هزار گذرنامه در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم به زائران اربعین خدمات مؤثری ارائه دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به ۲۱ فقره پرونده جرائم اقتصادی در خراسان‌جنوبی، یادآورشد: ارزش ریالی این پرونده ها ۱۳۰ میلیارد ریال است.
سردار شجاع ساخت، مرمت و بازسازی مساجد روستاهای مرزی را از دیگر اقدامات شاخص پلیس عنوان کرد و بیان کرد: همچنین در حوزه اشتغال بیش از ۴۰۰ شغل جدید ایجاد کردیم که قادر هستیم این سهمیه را افزایش دهیم.
وی متذکر شد: همچنین در شش ماهه نخست امسال به بیش از ۱۵۰۰ خانوار مرزنشین خدمات رایگان بهداشتی ارائه شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۵