هفته ناجا/2؛ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نیروی انتظامی در سنگرش با پایمردی ایستاده است

آیت‌الله عبادی با بیان این‌که دشمنان "نازیبایی‌ها" را به سمت ما هدایت می‌کنند گفت: نیروی انتظامی متناسب با کمین دشمنان، در سنگرش با پایمردی ایستاده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: کلمه “عدل” به معانی مختلفی تعبیر می شود که یکی “هر چیزی در جای خودش قرارگرفتن و به اندازه خودش” است.
وی افزود: معنای دیگر عدل این است که “براساس ظرفیت هر موجودی آن چه استحقاق دارد به او اعطا شود” و معنی دیگر “عدم تبعیض در شرایط مساوی” است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: معنی دیگر عدل که متفاوت است “موزون بودن” است که “عدل” به این معنی شامل امور تکوینی و تشریعی می شود.
آیت الله عبادی افزود: خداوند، عالم را متناسب خلق کرده است؛ از خلقت موجود ذرّه‌بینی تا موجود بزرگ و ازجمله خلقت انسان که متناسب خلق شده است.
وی اظهار کرد: به عنوان نمونه یک خوشنویس یا نقاش رمز موزون بودن را رعایت کرده که زیبایی ایجاد کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: عدل آثار بیرونی دارد که زیبایی است و آثار درونی دارد که استحکامی است.
آیت الله عبادی افزود: گاهی جامعه بشری است اما متأسفانه اصول، عقیده و پیمانی ندارد که عین ظلم است و این، نازیباست و این جامعه از بیرون “زشت” و از درون “سست” است.
وی تصریح کرد: هجرت پیامبر(ص) موجب ایجاد حکومت شد که به قدری زیباست که دوست و دشمن به زیبایی آن اعتراف کردند.
امام جمعه بیرجند با بیان این‌که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مسئولیت‌های متعدد دارد گفت: یکی از رسالت‌های ارزشمند نیروی انتظامی ایجاد نظم در جامعه است تا جامعه در شرایط زیبا و مایه افتخار باشد و این در حالی است که دشمنان از هر اقدامی برای ایجاد ناامنی استفاده می کنند.
آیت الله عبادی افزود: دشمنان همه چیز را بر ما حرام کردند غیر از “نازیبایی‌ها” که آن را به سمت ما هدایت می‌کنند.
وی اظهار کرد: نیروی انتظامی متناسب با کمین دشمنان، در سنگرش با پایمردی ایستاده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اعتیاد تنها به موادمخدر نیست بلکه انواع اعتیادها هست که انسان را زشت می کند.
آیت الله عبادی اظهار کرد: به مسئولیت ها در نیروی انتظامی به دید قداست می نگریم.
وی تصریح کرد: خدمت رسانی تنها در چهارچوبه خدمت نیست بلکه وقتی جوان حفظ می شود برای عمرش حفظ شده اما اگر در دام دشمن بیفتد عمرش نابود می شود.
انتهای پیام/۴