نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

نیروی انتظامی سپر حوادث در همه مناسبت ها/ آمریکا نمی تواند یک قدرت مستقل را ببیند

خسروی با بیان اینکه آمریکا نمی تواند یک قدرت مستقل را ببیند،گفت:پیشرفت جمهوری اسلامی  دلیل برنامه ریزی آشوب توسط دشمن در اغتشاشات اخیر بود.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: یکی از نکاتی که رهبر معظم انقلاب در بیانات خود مورد تاکید قرار دادند؛ ظلم به ملت ایران و بیشتر از همه به نیروی انتظامی بود. این حوادث از آن جهت ظلم مضاعف به نیروی انتظامی است که اگر به تقویم مناسبتی خود نگاهی بیندازیم می بینیم که  که در تمام مناسبت های سیاسی، مذهبی و اجتماعی و در همه غم و شادی ها؛ این نیروی انتظامی است که خودش را سپر همه حوادث برای ایجاد امنیت کرده است.

وی افزود: علی رغم جایگاه ویژه نیروی انتظامی در تامین امنیت کشور و خدمت شبانه روزی اش؛ اما در حالی که در حادثه مرگ خانم امینی هنوز مراکز قانونی و علمی چیزی را بطور صریح اعلام نکرده بودند و آنچه هم که مطرح شده؛ خلاف ادعاهای دشمن بود، تلاش می شد تا اینگونه القا شود که نیروی انتظامی مقصر بوده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این در حالیست که نیروی انتظامی روزانه چندین هزار ماموریت انجام می دهد و از طرفی هم در درون خود حفاظت می شود و دارای حفاظت اطلاعات، دادسرای نیروهای نظامی و انتظامی و بازرسی است. بر همین اساس اگر فرضا هم خطایی توسط یکی از ماموران انجام شود؛ باید با آن خطا برخورد کرد نه اینکه زمینه هجمه به نظام و ظرفیت ها و امکانات را ایجاد کرد.

پیشرفت جمهوری اسلامی  دلیل برنامه ریزی آشوب توسط دشمن

خسروی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیاناتشان با قاطعیت اعلام کردند که این اغتشاشات نقشه آمریکایی و صهیونیست ها بود، گفت: در سال ۵۷ انقلاب جمهوری اسلامی ایران با شعار نه غربی و نه شرقی پیروز شد و آمریکایی ها که نمی توانستند این انقلاب را که تحت سلطه شان نبود، تحمل کنند از همان ابتدا برای آن تاریخ مصرف یک ماه و شش ماه و یک سال می گذاشتند. اما اکنون به کوری چشم دشمنان؛ این انقلاب اسلامی ۴۴ ساله شده و انشاءالله که باقی خواهد ماند.

وی افزود: یکی از دلایل طراحی دشمنان اسلام و انقلاب نیز همین است که نظامی را که آنها دائما انتظار فروپاشی آن را داشتند، اکنون چلگی خود را رد کرده و هر روز هم در عرصه های متنوع قوی تر و پیشرفته تر می شود.

آمریکا نمی تواند یک قدرت مستقل را ببیند

خسروی ادامه داد: در واقع آمریکا نمی تواند یک قدرت مستقل را ببیند و در بررسی آرشیو رسانه ها هم موضعشان نسبت به طالبان این بود که ” یا با ما یا علیه ما”، اما جمهوری اسلامی به عنوان قدرتی پیدا شده که نه با آمریکا و نه علیه اوست، بلکه برای خودش  زندگی می کند و آمریکا نمی تواند این را ببیند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از دلایل ایجاد این اغتشاشات هم جلوگیری از پیشرفت های جمهوری اسلامی است، اظهارکرد: پیشرفت های انقلاب اسلامی طی این چهل و چند سال بخصوص در یک سال دولت سیزدهم، دشمن را ناچار کرده است. یکی از موارد قابل اشاره پروژه های آبرسانی به خوزستان و همدان شامل آبرسانی به بیست و چند شهر و یک هزار و ششصد-هفتصد روستا است که باید بیش از ۱۰-۱۲ سال قبل انجام می شد اما موضوع کمبود اعتبارات بهانه شده بود.

وی افزود:  اما اکنون دولت سیزدهم با گذشت یک سال و با تمام مشکلات، برای این طرح هم جذب اعتبار کرد و هم کار ۳۶ ماهه را در عرض ۷-۸ ماه تمام کرد که البته ممکن است هنوز هم نارسایی هایی وجود داشته باشد.

او پیشرفت های نظامی، دانش بنیانی، سیاسی، اقتصادی، پیوستن به اجلاس شانگهای به عنوان آرزوی چندین ساله جمهوری اسلامی، برگزاری اربعین علی رغم اغتشاشات، حضور در جلسه شانگهای و سفر رئیس جمهور به نیویورک را از دیگر پیشرفت ها و مواردی دانست که دشمن نمی تواند آن را ببیند و برای جلوگیری از این پیشرفت ها، برنامه ریزی و طراحی می کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در بیانات مقام معظم رهبری؛ خودی ها و کسانی هم که با شعار زن، زندگی و آزادی خودشان را علنا ظهور و بروز دادند هم مورد خطاب قرار گرفتند که مگر نمی بینید که دشمن به دنبال مرگ خانم امینی نیست؟

خسروی ادامه داد: بنده به عنوان نماینده مردم ممکن است بارها برای تامین امکانات حوزه انتخابیه مثلا یک خودروی آتشنشانی یا آمبولانس التماس کرده باشم، اما دیدیم که در جریان همین اغتشاشات حدود ۸۵ آمبولانس آتش زده شد. اما اگر برای خود افرادی که در آشوب ها حضور پیدا کرده بودند اتفاقی می افتاد، چطور باید خودشان را به مراکز درمانی می رساندند؟ البته آمبولانس ها فقط یک قلم است و شاهد آتش زدن بانک ها و مساجد و سرمایه های مادی و معنوی هم بودیم.

بصیرت خواص کجا رفته است؟

وی تصریح کرد: اما مگر بصیرت خواص کجا رفته است؟ مگر در فتنه ۸۸ آقای ابطحی رئیس دفتر وقت اصلاحات و بازداشت شده فتنه ۸۸ در تلوزیون دروغ تقلب را به عنوان رمز آشوب مطرح نکرد؟ مگر نه اینکه مومن دوبار از یک سوراخ گزیده نمی شود؟ حتی اگر ثابت هم شود که یک پلیسی قصور کرده است، چرا رگ  گردن دیگری را می زنید؟

خسروی بیان کرد: شما که به دنبال زن و آزادی هستید، پس اجازه دهید تا زن چادری در مملکت اسلامی در رعایت عقیده خود آزاد باشد، چرا چادر از سر زن مسلمان می کشید؟ هنوز دشمن و رد پای او را نمی بینید؟ اگر نمی دیدید و حالا دیدید و همه دشمنان به نیت مغرضانه خود اعتراف می کنند، حداقل یک عذرخواهی بکنید.

خواص عجول عذرخواهی کنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: خواصی که بدون تحقیق و عجولانه قضاوت کردند و با یک مصاحبه نسنجیده و حرف هایی که بوی تضعیف نیروی انتظامی می داد باعث ادامه آشوب ها شدند، قطعا اکنون باید عذرخواهی کرده و با مشخص کردن موضع خود، جریان اغتشاشات را محکوم کنند.

خسروی با اشاره به اینکه در جریان این آشوب ها؛ دشمن که می دانست چکار می کند، اما جوانانی هم تحت تاثیر فضای مجازی به این آشوب ها پیوستند، گفت: این موضوع باید درس عبرتی باشد تا همه نهادها و مسئولان کم کاری های خود را جبران کنند.

وی با بیان اینکه اسناد لانه جاسوزی ۷۸ تا کتاب شده اما چقدر از این کتاب ها به جوانان معرفی شده است؟ افزود: متاسفانه در هیچ کتب درسی و دانشگاهی سیره اهل بیت(ع) در مورد حجاب، تبیین ارزش های اسلامی، اهمیت بصیرت، شناسایی دوست و دشمن و … گفته نشده و همین موضوع باعث شد تا نیرویی انتظامی که وظایف خود را انجام می دهد و جبران وظایف دیگران را هم می کند، مورد هجمه قرار بگیرد.

جهاد تبیین جدی گرفته شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن از فرصت های متعدد و با جنگ ترکیبی علیه نظام کار می کند و اگر ما هم دست روی دست بگذاریم، قطعا این وقایع قابل پیش بینی است. اما اکنون باید جهاد تبیین جدی گرفته شود تا از این نوع اقدامات جلوگیری شود.

خسروی با اشاره اینکه مقام معظم رهبری صراحتا حمله به نیروی انتظامی و تضعیف قوای مسلح را تضعیف امنیت دانستند، بیان کرد: به نقل از امیرالمومنین(ع) گواراترین نعمت خدا روی زمین امنیت است، اما کم کاری مسئولان و فریب عده ای؛ امنیت ما خدشه دار کرد که باید مراقب باشیم گسترش پیدا نکند.

وی یادآور شد: خوشبختانه امنیت ما درون زا است و توسط کشور خارجی تامین نمی شود که در قضیه همین آشوب ها هم؛ نیروی زمین سپاه با همین نعمت امنیت درون زا دشمنان را گوش مالی داد.

انتهای پیام/۷