فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی:

هدف انقلاب اسلامی احیای دین و معیشت مردم بود

سردار قاسمی گفت: ملت ایران برای دو هدف انقلاب کردند؛ برای دین، قیامت، معاد و آخرت و هدف دوم معیشت و دنیا بود. اسلام اجازه نمی‌دهد که مسلمان به لحاظ اعتقادی و مالی ضعیف باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از کارگاه‌های اشتغالزایی صندوق‌های قرض الحسنه و اقتصاد مقاومتی، خضری و کرغند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با شعار “نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی” به پیروزی رسیده است.
وی افزود: کشور ایران ۴۲ سال است که از ناحیه غرب مورد تهدید، هجوم و تحریم است.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی با بیان این‌که تحریم‌های دشمن ازسال ۱۳۵۸ آغاز شده و هر سال شدیدتر می‌شود، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران خواست مردم بود و این جمهوری اسلامی که در موردش صحبت می‌کنیم، جهموری اسلامی است که تمام انبیای الهی، پیامبران عظیم الشان اسلام و ائمه هدی همه برای اسلامی بودن و پیاده کردن اسلام، قرآن کریم و دین خدا قیام کردند.
سردار قاسمی عنوان کرد: وقتی مردم ایران با شعار “نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی”، شاه را سرنگون کردند و جمهوری اسلامی با نظر، رای، فداکاری و نظارت مردم شکل گرفت، مردم دشمن صهیونیست را از ایران بیرون کردند و از آن سال به بعد آمریکا تصمیم گرفت به ایران برگردد.
وی اظهار کرد: آمریکا ۴۲ سال است که تلاش می‌کند به ایران برگردد و در این مدت از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده است. از ترور گرفته تا تهدید، تحریم، کودتا پشتیبانی از صدام برای حمله نظامی به کشور، حمله به کشتی‌ها و هواپیماهای ایرانی، ترور شخصیت‌های علمی، هسته‌ای اقتصادی، تمام این اقدامات برای بازگشت آمریکا به ایران بوده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی گفت: جمهوری اسلامی ایران ۴۲ سال است که با آمریکا در تمامی صحنه‌ها مبارزه می‌کند که یکی از آن صحنه ها، صحنه اقتصادی است.
سردار قاسمی به گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دو انقلاب به موضوعاتی از جمله اقتصاد، مبارزه با ظلم، ستم، فساد و بی عدالتی و همچنین تلاش برای استقلال و آزادی اشاره کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در ۴۰ سال گام اول انقلاب تلاش‌های زیادی انجام شده اما تمام تلاش‌ها تحقق پیدا نکرده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی به پرپایی نمایشگاه اقتصادی مقاومتی اشاره کرد و گفت: این اقدام دو مسئله اصلی دارد؛ سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی اجرا کرده است.
سردار قاسمی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری در مورد آن صحبت می‌کنند اقتصاد سرمایه‌داری نیست.
وی تصریح کرد: ما برای دو هدف انقلاب کردیم؛ برای دین، قیامت، معاد و آخرت و هدف دوم معیشت و دنیا بود. اسلام اجازه نمی‌دهد که مسلمان به لحاظ اعتقادی و مالی ضعیف باشد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی تاکید کرد: اسلام با دنیا مخالف نیست با دنیا طلبی و دنیا دوستی مخالف است. ما اگر امکانات و توانمندی مالی خودمان را در راه اسلام و برای خدا هزینه کنیم خیلی خوب است که به نمونه بارز این کار میتوان به حمایت‌های خیران در تمامی زمینه‌ها اشاره کرد.
سردار قاسمی گفت: جایی که سرمایه فساد، استبداد و ظلم می‌آورد مانند اقدامات کشورهای آمریکا و صهیونیست، ایراد دارد.
وی در مورد اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی این‌که هر خانوار شهری و روستایی بتواند معیشت خود را تامین کند و مستقل باشد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی به حمایت نهادهای حمایتی از بسیج و سپاه گرفته تا کمیته امداد و بهزستی برای اشتغال‌زایی اشاره کرد و گفت: این اقدامات فرهنگ و به نوعی جریان سازی برای این است که ما بتوانیم کاری را که در گذشته انجام می‌شده و فراموش شده احیا کنیم که این اقدامات می‌تواند در زمینه هنرهای دستی و معیشت اسلامی باشد.
سردار قاسمی خاطرنشان کرد: اهداف انقلاب اسلامی حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد، محرومان، کمک به کوخ نشینان و حذف و مبارزه با کاخ نشینان بوده است.
وی اظهار کرد: شأن و جایگاه مسئولان ما این است که به قشر مستضعف کمک کنیم.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی گفت: از مسئولان، بانک‌ها، صندوق‌ها و موسسات خیریه درخواست می‌کنم که همه دست به دست هم دهند تا ان‌شاءالله خدمت رسانی انجام و و به افرادی که نیازمند هستند کمک شود.
سردار قاسمی بیان کرد: در خراسان‌جنوبی رزمایش‌های هفته بسیج امسال به رزمایش‌های خدمت رسانی تبدیل شد و از جمله مباحثی که در این رزمایش‌ها به آن توجه شد بحث اشتغال، جهزیه، ازدواج آسان و … بود به گونه‌ای که نفع به صورت مستقیم به مردم برسد.
وی تاکید کرد: با افتخار عرض می‌کنم که تمام توان خود را گذاشته‌ایم و به پایگاه های بسیج برای کمک به معیشت و ایجاد شغل کمک خواهیم کرد.
انتهای پیام/۱۲۷