معان آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش بیرجند:

هدف تعلیم و تربیت انسان سازی است/ آموزش و پرورش مهمترین بخش توسعه هرکشور

معان آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرجند با بیان این که هدف تعلیم و تربیت انسان سازی است،گفت: دانش آموزان باید تعهد و تخصص را در کنار یکدیگر بیاموزند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امروز همزمان با سراسر کشور دانش آموزان کلاس اول و پایه هفتم با نواخته شدن زنگ شکوفه ها و جوانه ها با حضور جمعی از مسئولان خراسان جنوبی سال تحصیلی ۹۷-۹۸ خود را آغاز کردند.
حسنی معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در این مراسم ضمن تبریک سال جدید آموزشی،اظهارکرد: بر کسی پوشیده نیست که آموزش و پرورش مهمترین بخش تسعه هرکشوری به حساب می‌آید.
وی از مدرسه به عنوان خانه امید دانش آموزان یاد کرد و افزود: امروزه در راستای سازندگی معلمان و دانش آموزان بیش از هر چیزی نیازمند مدارس پویا هستیم.
معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ضمن اشاره به اهمیت روزهای آغازین مدارس،تصریح کرد: روزهای آغازین مدارس موجب ایجاد نگرش مثبت و پویا در دانش آموزان، تقویت انگیزه، برطرف شدن آثار بدبینی نسبت به درس، آشنایی با شخصیت و دیدگاه دانش آموزان می‌شود.
حسنی با بیان این که آموزش و پرورش از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان کانون اساسی برای خلق آینده کشور به حساب می‌آید،خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است آنکه هزینه کردن در آموزش و پرورش در حقیقت سرمایه گذاری است و حمایت همه جانبه همه دستگاه ها نوید بخش عزم ملی برای تحول واقعی است.
وی با تاکید بر این که هدف تعلیم و تربیت انسان و انسان سازی است و دانش آموزان باید تعهد و تخصص را در کنار یکدیگر بیاموزند، یادآور شد: امروز بهار تعلیم و تربیت است و تقارن با هفته دفاع مقدس دارد که با ایثارگری های مردان و زنان این سرزمین آرامش و امنیت گران‌قدری داریم و هیچ کس نمی‌تواند نگاه کجی به کشورما داشته باشد.
وی اضافه کرد: برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی در سال جاری مهمترین اقدام فرهنگی به حساب می‌آید که انتظار می‌رود همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها در بهتر برپایی این کنگره تلاش کنند.
معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ادامه داد: وقتی که نام مهر می‌آید همه زیبایی‌ها در آن جمع است چراکه فصل تلاش،جدیت و تولید علم است.
حسنی عنوان کرد: یکی از اقدامات آموزش و پرورش در سال های اخیر نواختن زنگ جوانه ها در آغاز سال تحصیلی در مدارس مختلف است که امیدواریم در ایجاد انگیزه و افزایش روحیه دانش آموزان موثر واقع شود.
وی درادامه صحبت هایش به توانمندی دانش آموزان شهرستان بیرجند اشاره ای داشت و گفت: بسیار مفتخریم که در کنکور سال جاری ۹۴ نفر از دانش آموزان شهرستان بیرجند موفق به کسب رتبه سه رقمی شدند و همچنین کسب رتبه ۷ کنکور تجربی نیز متعلق به یک دانش آموز بیرجندی است.
انتهای پیام/۱۰۱ /۱۱/