فرمانده کل سپاه پاسداران:

هدف شهید طهرانی‌مقدم حذف اسرائیل بود که به زودی محقق می‌شود/ باتحریم‌ها پیشرفت کشور شتاب گرفت/ با تکامل فناوری تسلیحاتی ایران، دیگر هیچ‌ نقطه‌ای برای ناوهای هواپیمابر دشمن امن نیست

فرمانده کل سپاه گفت: وقتی دشمن ما را تحریم کرد، پیشرفت فنی ما شتاب گرفت. موشک‌های ما نقطه زن شده‌اند و اهل فن می داند بالستیک را نقطه زن کردن، چقدر سخت است و این اتفاق با نصرت الهی به دست آمد و در سایه تلاش احمد کاظمی و حسن طهرانی مقدم به دست آمده است.

به گزارش خاورستان، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت شهدای هوافضای سپاه که به مناسبت هشتمین سالگرد شهادت سردار شهید حسن طهرانی‌مقدم صبح امروز در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) هوافضای سپاه برگزار شد، با تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اسلام و میلاد خجسته امام جعفر صادق (ع) گفت: این لحظات، لحظاتی است آسمانی و این جلسه سرشار از روحانیت اتصال با عالم معنا و بهشت الهی دارد.
وی افزود: ما در اینجا جمع شده‌ایم تا از ستاره‌های پرفروغ و بی غروب عالم اسلام و ایران تجلیل کنیم. شهیدانی که بنای هویت نوین ایران اسلامی و سربلندی و آزادی مسلمانان از اشارات طواغیط مدیون آنها است.
سردار سلامی گفت: هر جامعه منبع و منشعی برای تعیین هویت خود دارد که با آن خود را معرفی می‌کند و باید گفت شهیدان ما این خصوصیت را دارند که سرچشمه بی‌پایان عظمت، اعتبار، شکوه، پیشرفت و عزت ما در جهان هستند.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: شهیدان هم، راه هستند و هم راه گشا؛ چراغ‌های صراط مستقیم ما هستند. آنها ستاره‌هایی هستند که به وسیله آنها می‌توان راه را نشان داد. شهیدان جاودانه و زنده هستند و این یک حقیقت الهی است. خداوند و قرآن به حق سخن می‌گوید و وقتی می‌فرماید که شهدا را مرده مپندارید به این معنی است که شهادت به معنای بهترین سبک زندگی است.
سردار سلامی ادامه داد: ارمغان شهدا برای جامعه حیات جاودانه است و آنها برای ما جاودانگی ساخته‌اند. شهدا زنده بوده و به ما زندگی بخشیده‌اند. آنها حجت‌های خدا بر روی زمین هستند. پیکرهای زیر خاک سروهای بلند این سرزمین و تصویرگر شکوه این ملت هستند.
وی اظهار داشت: ما بدون شهدا پایدار و زنده و ثابت قدم نبودیم. شهدا به ما یاد دادند که برای عزت مسلمانان نباید میدان جهاد را ترک کرد. علی (ع) فرموده که جهاد لباس عزت مومنان است و هر کس این لباس از تن بیرون کند عزت از او گرفته می‌شود. لذا شهدا لباس عزت پوشیدند و به ما نیز پوشاندند.
فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: دلیل عزت شهدا این است که هرگاه مراسمی برای گرامیداشت آنان گرفته می شود مردم با شکوه و شور شرکت می کنند و یادشان را گرامی می دارند. شهدا تاریخ ساز و عزت ساز برای جامعه هستند.
سرلشکر سلامی اضافه کرد: کافی است قومی در مقطعی سستی کند و به میدان نرود و بترسد؛ می شکند و دفن می‌شود. شهدا افق ایمانی گسترده‌ای داشتند و با شناختن حقیقت و موقعیت، معامله‌ای با خداوند انجام دادند. آنها درست برگزیدند که مطاع دنیا را نمی‌توان با جاودانگی بهشت عوض کرد. آنها نور بودند و روشنایی بخشیدند.
وی گفت: اولین قطره خونی که از شهید می ریزد تمامی گناهانش بخشیده می شود. این تعالی جایگاه بالاتری در نزد خدا ندارد. بالای هر نیکی و خوبی، نیکی بالاتری است تا زمانی که مردی در راه خداوند شهید می شود و فوق آن هیچ نیکی وجود ندارد.
فرمانده کل سپاه نظام افزود: ما در اینجا آمده این از شهدای نیروی هوا و فضا سپاه تقدیر کنیم. مردانی که پر کشیدند و امروز ناظر ما هستند. در میان این شهدای بزرگ، سردار شهید حسن طهرانی مقدم است که یک شخصیت استثنایی و مثال زدنی بود. شخصیتی مجاهد فی‌سبیل‌الله با اراده و همتی بلند بود.
سردار سلامی اظهار داشت: هر جامعه با همت مردانش وسعت می‌یابد و نه جغرافیای آن. بلندای همت و‌ رفعت اراده جامعه است که ملت و کشوری را بزرگ می‌کند. برادر شهید ما طهرانی مقدم از این قسم افراد بود و خستگی را خسته می‌کرد.
وی تصریح کرد: در افق آرزوهای او هدف‌های بلندی داشت و برای تحقق هدفش عمل می کرد. هیچ چیزی در میدان ذهن وی، ناممکن نبود و مرد غلبه بر شکست‌ها بود. طهرانی مقدم بر فراز شکست ها حرکت می کرد. وقتی وی کار را شروع کرد، ما آغاز کار بودیم و به تکنولوژی امروز نرسیده بودیم که سنگر مجاهدت علمی را در خط مقدم نگاه داریم.
فرمانده سپاه ادامه داد: وی مومنانه در مسیری گام برداشت که سنگ بنای دریای بیکران رشد دانش امروزی است. هنر وی القای ترس در دل دشمن بود. زمانی که شهید طهرانی مقدم کار می‌کرد، آنچه امروز می‌بینید رویا و دست نیافتنی بود ولی در ذهن وی همه چیز ساده بود، چراکه وی سختی‌ها را ساده می دید.
سرلشکر سلامی گفت: شاکله طهرانی مقدم اراده بود و خدا را بزرگ می‌دید و از همین رو گام ها را بزرگ برمی داشت. او اولین کسی بود که فهمید می توان شناور متحرک دشمن را با موشک بالستیک هدف قرار داد. آنقدر در این راه مجاهدت کرد تا موفق شد در زمان حیات ظاهریش به این نتیجه رسید. با تکامل رسیدن این تکنولوژی دیگر برای ناوهای هواپیمابر دشمن در هیچ نقطه‌ای امن نیست و این یک واقعیت شیرین برای جهان اسلام و دردناک برای دشمنان ما است.
وی بیان کرد: طهرانی مقدم همیشه پرتحرک و امیدوار بود. وی قدرت بسیج کنندگی بالایی داشت و مهربان و متواضع بود. طهرانی مقدم هم زیبا بود و هم زیبا می‌پوشید. همه چیز وی در اوج بود و همه مردانی که با وی کار می کردند نیز همینگونه بودند.
فرمانده سپاه تاکید کرد: ادامه قافله وی همین جا است و هستند کسانی که راه وی را ادامه دهند. در هدف وی حذف رژیم صهیونسیتی وجود داشت که دست یافتنی است و به زودی محقق می شود.
سردار سلامی افزود: بسیاری از آرزوهای وی تحقق یافته و فرزندان وی در تمامی نیروها به خصوص هوافضا به هدف‌های وی رسیده اند. ما هر روز یک پیشرفت و شگفتی از جنس طهرانی مقدم داریم که نشانه نصراللهی است.
وی خاطرنشان کرد: وقتی دشمن ما را تحریم کرد، پیشرفت فنی ما شتاب گرفت. موشک‌های ما نقطه زن شده‌اند و اهل فن می داند بالستیک را نقطه زن کردن، چقدر سخت است و این اتفاق با نصرت الهی به دست آمد و در سایه تلاش احمد کاظمی و حسن طهرانی مقدم به دست آمده است.
فرمانده سپاه ادامه داد: هوافضای سپاه به قدرتی رسیده که دشمن اگر خطایی کند، قدرت جوانان برومند ما آن را به سرعت و در هر نقطه‌ای اصلاح‌خواهد کرد.
سردار سلامی اظهار داشت: به برکت سروهای نهفته در خاک، سربلند هستیم و در ارتفاع بلندی از عالم محکم ایستاده‌ایم. مردم ما بصیر محکم و موفقیت‌شناس از نظام و رهبر جانباز و فداکار نظام که تربیت افرادی چون کاظمی و طهرانی مقدم حاصل اندیشه‌های وی بوده و همچنین آرایش جدید قدرت در جهان اسلام مرهون اهداف وی بوده است، حکایت می کنند.
وی گفت: مردم قاعده نظام بوده و رهبری قائمه آن است. بزرگترین موهبت نظام وجود رهبری عزیز است که جلوه صراط مستقیم و راه ما بوده و مردم می دانند که راه سعادت ما در تبعیت از رهبری است.
فرمانده سپاه ادامه داد: من از همه برادران و به خصوص سردار حاجی زاده و همکارانشان تشکر می‌کنم که چنین فرصتی را برای شرکت در این جلسه فراهم کردند.
راه دانا
انتهای پیام/۱۲۷/ ۶۶/