جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی:

هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خدمت‌رسانی و توانمندسازی است/ فعالیت ۲۰ امام روستا در دهستانهای خراسان جنوبی

هنری گفت: هدف از تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی الگوسازی در حوزه خدمت‌رسانی، توانمندسازی، پیشرفت و آبادانی در نقاط محروم و ایجاد نقاط الگویی در سراسر کشور است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی پیش امروز در نشست خبری اظهار کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در ۶ دهستان محروم استان از جمله شوسف و میغان نهبندان، درح سربیشه، پترگان زیرکوه، قهستان درمیان و دهستان منتظریه طبس فعالیت دارد.
وی افزود: هدف از تشکیل این قرارگاه الگوسازی در حوزه خدمت‌رسانی، توانمندسازی، پیشرفت و آبادانی در نقاط محروم و ایجاد نقاط الگویی در سراسر کشور است.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی گفت: این قرارگاه حدود چهار سال میشود تشکیل شده و فعالیت های قرارگاه در پنج عرصه عمرانی، اشتغال، سلامت، فرهنگ و تعلیم و تربیت است.
وی با بیان اینکه محور فعالیت‌ در ۱۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار مورد هدف انجام می‌شود، عنوان کرد: فعالیت هایی که انجام شده، از طریق امامان روستا و نرم افزار امامت است و این امامان دوره‌های آموزشی و توانمندسازی را گذرانده‌اند.
هنری اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ نفر از امامان روستا به همراه خانواده در این دهستان ها مستقر هستند.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی گفت: یکی از ویژگی‌های مهم فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، اولویت‌سنجی، سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری برای اجرای طرح های اولویت دار با نظر مردم است.
وی خاطرنشان کرد: درصد قابل توجهی از اعتبارات هزینه شده برای اجرای پروژه‌ ها از طریق مشارکت خیران و مردم تأمین می شود.
هنری گفت: در راستای برنامه‌های اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی رسته‌های اولویت دار پرورش دام سبک و سنگین، طیور و صنایع دستی در دستور کار قرار گرفته است.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی با بیان اینکه طی یکسال گذشته بیش از ۳۰۰ جایگاه دام شخصی و چهار جایگاه تجمیعی احداث شده است که نقش مهمی در افزایش بهره وری دام دارد، اظهار کرد: در حوزه صنایع دستی نیز نسبت به آموزش و ایجاد پنج کارگاه تجمیعی خیاطی، تأمین ۴۳ دار حوله بافی و ۲۰ دار گلیم بافی در روستاهای مورد هدف اقدام شده است.
وی عنوان کرد: در کارگروه بهداشت و سلامت در حوزه سبک زندگی اسلامی، طب سنتی و اصلاح سبک تغذیه به منظور پیشگیری از بیماری ها و سایر موارد فعالیت می کند.
هنری افزود: در حوزه تعلیم و تربیت نیز دوره های آموزش مجازی برای توانمندسازی معلم‌ها و دانش آموزان برگزار و همچنین بسته های لوازم التحریر توزیع شده است.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی اظهار کرد: مشکل مدارس مختلط نیز در برخی از روستاهای مورد هدف پیگیری و در این مدت ۶ مدرسه تفکیک جنسیتی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته بیش از ۴۰ پروژه با ارزش ریالی ۵ میلیارد تومان توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی در دهستان‌های استان انجام شده که یک میلیارد تومان از این مبلغ توسط قرارگاه، ۷۰۰ میلیون تومان توسط خیرین مابقی با پیگیری دستگاه‌های اجرایی و مشارکت‌های مردمی و کار جهادی بوده که ۳۵ درصد هزینه‌ها را کاهش داده است.
حجت الاسلام حسن مرادی کارشناس کارگروه فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان‌ جنوبی نیز در این نشست، اظهار کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی بنا بر دستور رهبر معظم انقلاب ماموریت آبادانی یک هزار نقطه کشور را بر عهده دارد تا دغدغه های مادی و معنوی مردم این مناطق برطرف شود.
وی بیان کرد: در قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اصل بر امام محور بودن و پای کار آوردن مردم روستاهای هدف است.
انتهای پیام/۱۲۷