شهردار اسدیه:

هدیه رهبر معظم انقلاب در اسدیه به بار نشست

عابدینی گفت: پارک شهدای گمنام اسدیه با اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و مشارکت ۵۰ درصدی بنیاد علوی در اسدیه احداث شد.

به گزارش خاورستان، افشین عابدینی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: در سال ۱۳۷۸ در پی سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان جنوبی، ۸۰۰ میلیون ریال برای احداث پارک شهدای گمنام به شهرداری اسدیه اختصاص یافت و امسال هم با مشارکت ۵۰ درصدی بنیاد علوی با شهرداری اسدیه در مجموع ۲۰ میلیارد ریال برای این پارک تأمین اعتبار شد.
وی با اشاره به مساحت ۱۹ هزار متری پارک شهدای گمنام اسدیه افزود: در فاز اول این پروژه، با طراحی چند بخش مجزا شامل ساخت آلاچیق، خرید مجموعه بازی، ایجاد تأسیسات روشنایی، نورپردازی و نصب المان برای ایجاد فضایی مفرح برای شهروندان اقدام شده و این فاز تا پایان امسال افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: در فاز دوم هم زیباسازی استخر پارک و احداث آمفی‌تئاتر روباز در دست اقدام است که به زودی آغاز می‌شود.
به گفته وی در فاز اول پارک ۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و اجرای فاز دوم این پروژه با توجه به طرح‌هایی چون جزیره تفریحی، مجموعه آب و آتش و … برابر همین مبلغ اعتبار نیاز دارد که امید است با مشارکت بنیاد علوی و همکاری مالی استانداری این فاز هم اجرا و سال آینده ربان افتتاح بریده شود.
عابدینی ادامه داد: در سال ۱۳۹۱ پیکر دو شهید گمنام در این پارک مدفون شد و علاوه بر این امتیاز معنوی، به لحاظ تاریخی و وسعت بزرگترین پارک شهرستان درمیان است و به همین دلیل طرح بازسازی این پارک که با مشارکت بنیاد علوی در حال اجراست، طرحی جامع و با امکانات مطلوب مردم است که جاذبه تفریحی لازم برای شهروندان را تأمین می‌کند.
شهردار اسدیه گفت: از طرفی قلعه اسدیه، به عنوان تنها قلعه تاریخی این شهر که در فهرست آثار ملی ثبت شده مشرف به این پارک است که با اعتبارات شهرداری از محل سفر مقام معظم رهبری بازسازی شد و در سال ۸۶ در اختیار اداره میراث فرهنگی درمیان قرار گرفت تا پس از احداث ساختمان اداری، به شهرداری سپرده شود و در کاربری‌هایی چون اقامتگاه و مهمان سرای سنتی مورد استفاده قرار گیرد.
عابدینی امید دارد که با توجه به تفاهم نامه منعقد شده در سال گذشته بین شهرداری اسدیه، میراث فرهنگی درمیان و بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این بنا، به زودی این مکان تاریخی به شهرداری تحویل داده شود.
انتهای پیام/۴