نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

هردولتی که پای کار می‌آید سلیقه‌ای عمل می‌کند/ لزوم پیاده‌سازی قانون اساسی توسط دولت‌ها

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کار دولت اسلامی پیاده کردن اسلام است، گفت: هر دولتی که پای کار می آید سلیقه ای عمل می کند در صورتی که باید قانون اساسی و عدالت را پیاده کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در گردهمایی بزرگ علما، روحانیون و مبلغین خراسان جنوبی اظهار کرد: نسبت به فلسفه قیام امام حسین نظراتی وجود دارد که جامع ترین آن تشکیل حکومت اسلامی است.
وی با بیان اینکه ۱۲۴هزار پیامبری را که خدا فرستاده است با صحنه انکار مواجه بوده‌اند و منافاتی با انگیزه ندارد، افزود: انگیزه تشکیل حکومت اسلامی، حکمت خداوند متعال است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام این نظام هستی قانون است و هیچ چیز بر خلاف این نظام به هیچ موفقیتی نمی رسد، گفت: انسان که اشرف مخلوقات است و استعدادش نا متناهی است درفرمولی می تواند به نتیجه الهی برسد که از کانال قانون رد شود.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انسان مدنی الطبع است و باید به صورت اجتماعی زندگی کند، تصریح کرد: چنانچه انسان اجتماعی نباشد یک حیوانی بیش نیست و نه چیزی یاد می گیرد و بعد از چند صباحی هم از بین می رود.
وی با بیان اینکه برای انسان قانون لازم است، افزود: شرط اولیه برای نوشتن هر قانونی شناخت اولیه فرد است لذا مالکیت و علم و آگاهی لازم است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه هر بشری در هر جایی دخالت کند اول منافع خود را مد نظر قرار می دهد، گفت: لذا قانون را باید کسی تعبیه کند که بی نیاز مطلق است و در منافع مشترک نیست.
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: کسانی که قانون وضع می کنند باید به ملاک هایی که خداوند قرار داده است پای بند باشند؛ محال است انسان خارج از قانون به جایی برسد.
وی با اشاره به اینکه قانون نیاز به ضمانت اجرا دارد و آنچه که ما موظف هستیم از آن حمایت کنیم حق است، افزود: باید به وظیفه خود عمل کنم و به نتیجه کاری نداشته باشیم چرا که خداوند حجت را تمام کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید نسبت به امور مسخره دنیا بی تفاوت باشیم و همگی پای حق ایستادگی کنیم چرا که پای حق ایستادن و سر دادن ضرر نیست بلکه دارای ارزش است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه در مکتب اسلام شکست و پیروزی نداریم، یادآور شد: پای حق می ایستیم و پیروز هستیم چرا که حق شکست نمی‌خورد.
وی افزود: در آخر الزمان فتنه ها دنیا را پر می کند لذا کسی که پیش از ظهور از حق و وحی بهره مند می شود بسیار مهم تر از کسی است که بعد از ظهور امام از حق دفاع می کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ما فتنه نمی‌کنیم اما از هر فتنه‌ای استقبال می‌کنیم، گفت: چرا که پشت سر همین فتنه‌ها ظهور امام مهدی ( عج ) وجود دارد.
آیت الله عبادی به مسئله اصلی که حکومت اسلامی است و بدون آن ممکن نیست انسان، انسان شود اشاره و خاطرنشان کرد: امروز که بوق های تبلیعاتی هر کدام یک صوتی دارند، در بهترین شرایط قرار داریم چرا که این سختی ها و مسائل ظهور امام مهدی ( عج ) را بسیار نزدیک می کند.
وی افزود: ما باید از تحریم ها استفاده کنیم چرا که آنها برای ما فرصت هستند اما بعضی از کچ فهم ها از آنها به چالش یاد می کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ما جنگ کردیم، پیروز شدیم و باید دولت اسلامی به وجود بیاوریم، گفت: دولت اسلامی دولتی است که موفق شود قانون اساسی را به درستی پیاده و جامعه بشری را از جهت ایمان، تربیت و هدف مدیریت کند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه کار دولت اسلامی پیاده کردن اسلام است، خاطرنشان کرد: هر دولتی که پای کار می آید سلیقه ای عمل می کند در صورتی که باید قانون اساسی و عدالت را پیاده کند.
وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی دولت خدمتگذار مردم است و هیچ خدمتی بالاتر از پیاده کردن قانون اساسی نیست، افزود: وقتی که دولت اسلامی توانست قانون اساسی را پیاده و مردم در نشاط ایمانی و کار و هدف ایمانی سرعت گرفتند جاذبه ای ایجاد می شود که در آن تمدن اسلامی دنیا را به خود جلب می کند و همان جا است که زمینه ظهور مهدی پیش خواهد آمد.
انتهای پیام/ ۱۳۲