امام جمعه اسدیه:

هر رای ما موشکی به سمت دشمن است/ حضور حداکثری و انتخاب اصلح، سنگر دشمن را تخریب خواهد کرد

حجت‌الاسلام خزاعی گفت: اگر حضور پرشوری در انتخابات و انتخاب اصلحی داشته باشیم قطعا تیر ما به هدف خواهد خورد، دشمن را ناکام گذاشته، سنگر را فتح خواهیم کرد و در مقابل، سنگر دشمن تخریب خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی امام جمعه اسدیه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد اهمیت انتخابات، اظهار کرد: انتخابات یک اصل در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و دموکراسی که در جهان پیاده میشود در ایران به طریق احسن، تام و کامل انجام میشود.
وی افزود: طی این ۴۲ سال که از پیروزی جمهوری اسلامی میگذرد بیش از ۳۰ انتخابات در کشور برگزار شده و این نشان میدهد که مسئولیت گرفتن های کلان در کشور از مجلس شورای اسلامی گرفته تا ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری و … از طریق انتخابات است و مردم در تعیین سرنوشت خود به معنای واقعی کلمه نقش دارند.
امام جمعه اسدیه بیان کرد: در انتخابات امسال با توجه به شرایط اقتصادی که طی این چندسال گاهی به کشور ما تحمیل شد و گاهی خودتحریمی های داخلی ضربه سختی به کشور وارد کرد لازم است همه برای حفظ وحدت، انسجام ملی و امنیت کشور علی رغم شرایط کرونایی و مشکلاتی که وجود دارد به حرمت خون شهدا، آرمانهای امام راحل (ره)، انقلاب اسلامی، قرآن و اسلام پای کار آمده و در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند.
حجت الاسلام خزاعی با تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات، عنوان کرد: هر رایی که داده شود، موشکی به سمت دشمن است.
وی اظهار کرد: دشمن دارد میگوید که جمهوری اسلامی دچار ضعف شده، انتخابات در ایران ضعیف خواهد بود و میزان مشارکت در انتخابات با توجه به مشکلات مردم کاهش دارد. با این شرایط باید مردم پای کار بیایند و به دشمن نشان دهند اگر در برهه هایی و مقاطعی از مسیولیت ها، مسیولان ما کم کاری کنند و مشکلات به وجود بیاید اما مردم پای صندوق رای حاضر شده، انتخاب درست را انجام داده و مشارکت پر شور را شکل میدهند.
امام جمعه اسدیه در مورد انتخاب اصلح، گفت: مقام معظم رهبری ویژگی های یک رییس جمهور در تراز انقلاب اسلامی را تبیین کردند و با توجه به وجود فضای مجازی و در دسترس بودن برای همه، شناخت ویژگی های اصلح به راحتی فراهم است و برنامه های در نظر گرفته شده در صدا و سیما به شناخت بهتر نامزدها کمک میکند.
حجت الاسلام خراعی افزود: یکی از شاخصه های مهمی که مقام معظم رهبری بیان کردند، دولت جوان انقلابی است. این شاخصه را مردم بیشتر باید مورد توجه قرار دهند تا ان شاءالله انتخاب اصلحی داشته باشند و در این ایام تبلیغات، مردم ویژگی های کاندیدای اصلح را مورد توجه داشته باشند تا به انتخاب درست برسند.
وی با بیان اینکه قیافه اشخاص برای ما ملاک نیست، اظهار کرد: کارنامه، عملکرد و برنامه فرد، انقلابی، جهادی و ولایت مداری نیز از جمله ملاک های مهم برای انتخاب اصلح است.
امام جمعه اسدیه عنوان کرد: اگر رییس جمهوری داشته باشیم که با ولایت زاویه داشته باشد گویی با تمام اصول جمهوری اسلامی زاویه دارد. چون ولایت در جمهوری اسلامی یک اصل، محور و ستون خیمه است. کسی که با ستون خیمه مخالفت کند گویی با تمام ارکان خیمه مخالف است و باعث فروپاشی خیمه خواهد شد.
حجت الاسلام خزاعی بیان کرد: کاندیدایی که قرار است انتخاب کنیم باید ولایت مدار باشد تا بتواند همکاری های بیشتری را در زمینه های مختلف با ولایت و سایر قوا داشته باشد.
وی تاکید کرد: اگر حضور پرشوری در انتخابات و انتخاب اصلحی داشته باشیم قطعا تیر ما به هدف خواهد خورد، دشمن را ناکام گذاشته، سنگر را فتح خواهیم کرد و در مقابل، سنگر دشمن تخریب خواهد شد.
امام جمعه اسدیه تصریح کرد: امیدواریم مردم به احترام خون شهدا، امامت و ولایت، آرمانهای امام (ره) و شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که مظلومانه و دور از وطن به شهادت رسیدند حضوری پرشور در انتخابات داشته و اصلح را انتخاب کنند تا موفقیت روز افزون و بیش از پیش برای کشور ما رقم بخورد.
فعالیت‌های قابل توجه آیت‌الله رئیسی طی چند سال اخیر
حجت الاسلام خزاعی در مورد آیت الله سید ابراهیم رئیسی، گفت: آیت الله رئیسی شخصیت شناخته شده ای برای مردم است و کارهای خوبی در سالهای گذشته انجام داده اند.
وی افزود: علی رغم اینکه آیت الله رییسی مسیولیت دولتی نداشته اما کارهای دولت را انجام داده از جمله در بحث راه اندازی کارخانه های تعطیل و نیمه فعال، راه اندازی چرخ بسیاری از صنایع، ارتباط قوه قضاییه با برخی از کشورهای همسایه که باعث آزاد سازی خیلی از موارد شد و توجه به صنعت از جمله اقدامات آیت الله رییسی بوده است.
امام جمعه اسدیه بیان کرد: آیت الله رییسی در مسیولیت تولیت آستان قدس رضوی محرومیت زدایی های زیادی انجام داده و به محرومان رسیدند و در مجموع فعالیت هایی که طی این سالها آیت الله رییسی انجام دادند گویی دولتی دیگر در کنار دولت بود و به احیای چرخ صنعت و اقتصاد کمک کردند و به موفقیت های زیادی رسیدند.
حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد: مردم شهرستان مرزی درمیان، شیعه و سنی همه در کنار هم هستند و ان شاءالله با وحدت و اتحاد پای صندوق های اخذ رای حاضر خواهند شد. شور انتخاباتی در شهرستان درمیان آغاز شده و امیدواریم با بصیرت افزایی علمای شیعه و سنی در این ایام شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق های اخذ رای باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴