کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی:

هر نیروی انقلابی می‌تواند یک رسانه باشد

فرهمند گفت: هر نیروی انقلابی می‌تواند یک رسانه باشد و با نشر مطالب انقلابی گروهی از مردم را تحت تاثیر قرار دهد و می‌توان با فعالیت همگانی صدای حق را بلندتر از طبل توخالی باطل به گوش مخاطب برساند.

رضا فرهمند کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: اصولا شبکه‌های اجتماعی یک ویژگی مشترک دارند و آن امکان اشتراک مطالب بین یک جمعیت بسیار بزرگ بدون هزینه هنگفت است.
وی افزود: چنین فضایی بالتبع بهترین جولانگاه برای مغرضین و دروغ‌پردازان سیاسی است.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: در مورد حاج قاسم سلیمانی و سربازان ایشان هم اگر خاطرتان باشد با کلیدواژه (دریافت حقوق کلان) چنان فضای مسمومی ایجاد شد که بسیاری به غلط نیت مدافعان حرم را مسائل مادی می‌پنداشتند.
فرهمند افزود: پس از نخ‌نماشدن این ترفند و پیروزی مقاومت در نبرد عراق و سوریه هم امپراطوری دروغ با کمک عوامل داخلی و خارجی هر روز یک شایعه جدید برای حاج قاسم سلیمانی می‌ساختند.
وی اظهار کرد: این روند تا امروز هم ادامه دارد و هنوز کینه‌ورزی این جماعت با انواع و اقسام توهین و تهمت‌ها ادامه دارد هرچند که مردم با حماسه تشییع نشان دادند که دوره این حرافی‌ها برای تخریب یک مبارز نستوه به سر آمده است.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: با کار فرهنگی آتش به اختیار که فرموده رهبری معظم است قطع به یقین اتفاقات خوبی می‌افتد.
فرهمند افزود: هر نیروی انقلابی می‌تواند یک رسانه باشد و با نشر مطالب انقلابی گروهی از مردم را تحت تاثیر قرار دهد.
وی اظهار کرد: به‌هر حال همانطور که فضای مجازی ابزاری برای رذالت پیشگی‌است از طرفی می‌توان با فعالیت همگانی صدای حق را بلندتر از طبل توخالی باطل به گوش مخاطب برسانیم.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: قدرت‌های استعمارگر در طول تاریخ همیشه کارشان همین بوده که با یک دست و بازوی فرهنگی ابتدا ملت هدفشان را از پیشرفت باز داشته و با دست دیگر آن‌ها را غارت می‌کردند.
فرهمند افزود: در مورد شیطان بزرگ هم قاعده کار همین است؛ آمریکا با پروپاگاندای رسانه‌ای و هالیوود ابتدا یک برتری پوشالی را از خود به مردم نشان می‌دهد سپس با استفاده از عملیات داخلی و رسانه‌هاشان مانند شبکه‌های اجتماعی، ملت را به سمت فرهنگی که می‌خواهد سوق داده و پس از گرفتن فرهنگشان و بی‌دفاع‌کردن آن‌ها، غارت را آغاز می‌کند.
وی اظهار کرد: در مورد منطقه ما هم شبکه‌های خارجی و آمریکوفیل‌های داخلی در تمام کشورهای منطقه علی‌الخصوص ایران، عراق و افغانستان که به دلیل فرهنگ عزتمندشان همیشه برای آمریکا چالش بوده‌اند، فعالند.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: البته تاثیر وسیعی دارند اما به نظر با وجود همه تلاش‌ها به علت وجود فرهنگ ایثار و شهادت و علی‌الخصوص فرهنگ عاشورایی و حسینی این تلاش‌ها در مقایسه با ابعاد وسیع آن بسیار کمتر از پیش‌بینی‌های دشمن نتیجه داده و این مسئله موجب عصبانیت آن‌ها شده است.
فرهمند افزود: برای سوریه‌ای‌ها و عراقی‌ها قطعا ایرانی‌ها جدای از یک ملت همسایه و تا حدوی هم‌فرهنگ؛ ملتی قهرمان و مبارز هستند که نه‌تنها خودشان در مقابل ظلم سر خم نمی‌کنند بلکه از دیگر مظلومان هم با هرچه دارند دفاع می‌کنند؛ قطع به یقین نه فقط عراقی‌ها و سوریه‌ای‌ها بلکه هر انسان با شرف و آزاده‌ای در دنیا به ملتی که زیر بار سنگین‌ترین تحریم‌های تاریخ جهان فرزندانش را برای دفاع از عقیده‌شان و همنوعانشان در کشورهای دیگر می‌فرستد و مرزهای جغرافیایی را نادیده می‌گیرد، احترام می‌گذارد.
وی اظهار کرد: متاسفانه دشمنان برای ضربه فرهنگی به حضور ایران در اذهان ترفند ساده‌ای اما هوشمندانه دارد که قراردادن مشکلات اقتصادی مردم در مقابل حضور نظامی در منطقه از جمله آن است.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: رسانه‌های ما باید در درجه اول این نکته را در اذهان تثبیت کنند که حضور ایران در منطقه علاوه بر بعد عقیدتی یک بعد امنیتی برای ملت ایران دارد.
فرهمند افزود: طبعا جنگیدن با دشمن خبیثی که هدف نهایی‌اش ایران عزیز است در خارج از خاک ایران بسیار عاقلانه‌تر و راحت‌تر است.
وی اظهار کرد: پس اگر هزینه‌ای هم هست نه یک بذل و بخشش بلکه هزینه‌ای منطقی برای آسایش مردم ماست.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: مطمئنا در کنار این مسئله وجود یک عزم جدی در مسئولان برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم و تلاش رسانه‌ها برای پیگیری مشکلات اقتصادی در عین تلاش برای توضیح مسائل منطقه‌ای می‌تواند این توطئه فرهنگی سیاسی رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب را خنثی کند.
فرهمند افزود: شهید سلیمانی از همین مردم و برای همین مردم بود؛ نه آقازاده پروری کرد و نه فخرفروشی و تکبر نسبت به ولی‌نعمتان جامعه داشت.
وی اظهار کرد: مردم ایران بسیار فهمیده هستند. تفاوت خدمتگزار و خدمت‌گریز را به خوبی و به سرعت متوجه می‌شوند.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: با وجود همه هوچی‌گری‌ها و دغل‌بازی‌های رسانه‌ای دشمن و نوچه‌هایش ملت ما حاج قاسم سلیمانی را به خوبی شناختند و به نظر بنده با تشییع باشکوه ایشان دشمن متوجه شد که کار فرهنگی‌اش بیهوده بوده و با ایرانی به مراتب منسجم‌تر و انقلابی‌تر از سال‌های انقلاب و جنگ تحمیلی روبروست.
فرهمند افزود: به نظر اینجانب تشییع بیست و پنج میلیونی حاج قاسم به مثابه بیست و پنج میلیون موشک به قلب دشمن اصابت کرد و دشمن متوجه شد برخلاف محاسباتش حاج قاسم نه یک نفر، که یک ملت بود؛ یک ملت همیشه سرافراز که حاضر است از سر و دست و پا بگذرد اما از عقیده نه و این بزرگترین پیام حماسه بدرود با فرمانده روزهای سخت منطقه بود.
انتهای پیام/۴