رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی :

هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار در خراسان جنوبی توزیع می‌شود

پورعیسی گفت: امسال یک هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار در قالب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور که شامل اعتبارات استانی و اعتبارات ملی و استانی ویژه است در فصول مختلف توزیع می‌شود.

به گزارش خاورستان، مجید پورعیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: امسال یک هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار در قالب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور که شامل اعتبارات استانی و اعتبارات ملی و استانی ویژه است در فصول مختلف توزیع می‌شود.
وی افزود: توزیع اعتبارات در استان بر مبنای جمعیت و فصول بین شهرستان‌ها انجام می‌شود.
پورعیسی اظهار داشت: در بودجه امسال استان توجه ویژه‌ای به حمل و نقل، توسعه و خدمات شهری، روستایی و عشایر، آموزش و پرورش، فصل کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت و معدن، فرهنگ، هنر، ورزش و جوانان شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی درخصوص اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان گفت: امسال رتبه استان در کشور به رتبه ۲۶ کشوری رسیده و ۲ درصد اعتبارات کشور در این منبع اعتباری به خراسان جنوبی اختصاص می‌یابد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته درآمدهای وصولی استان ۳۱.۶۹ درصد رشد داشت اضافه کرد: سال گذشته تمامی اعتبارات هزینه‌ای ابلاغ شده به استان محقق شد و در این زمینه هیچ مشکلی نداشتیم.
پورعیسی گفت: همچنین پارسال مطالبات ۷۵ نفر از بازنشستگان سال ۹۸ و قبل از آن پرداخت شد.
وی درباره اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال گذشته اظهار داشت: از مجموع ۸۴۸ میلیارد تومان کل اعتبارات استان در سال گذشته ۲۲۹ میلیارد تومان در قالب نقد و ۲۵۷ میلیارد تومان در قالب اوراق خزانه تخصیص یافت.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با اشاره به روند اختصاص اعتبارات سال ۱۴۰۰ در کشور، اعتبارات هزینه‌ای استان را ۲.۱۴ درصد اعتبارات کشور عنوان کرد و گفت: خراسان جنوبی در جدول اعتبارات هزینه‌ای کشور در ردیف ۲۲ بین استان‌ها قرار دارد.
وی با اشاره به توجه ویژه دولت برای توسعه زیرساخت‌ها در کشور به ویژه استان‌های کم‌برخوردار افزود: در بودجه سال جاری به منظور توسعه و تکمیل راه‌های روستایی استان ۵۰.۵ میلیارد تومان و برای توسعه آب روستایی و عشایری ۵۰ میلیارد تومان مصوب شده است.
پورعیسی گفت: برای اجرای طرح‌های ملی استانی از محل اعتبارات پیوست شماره یک قانون بودجه ۱۴۰۰ نیز مبلغ ۹۷ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/۷