فرماندار نهبندان مطرح کرد

هزینه بیش از یک میلیارد تومان جهت آبرسانی به روستای میغان/ بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان نهبندان آبرسانی سیار می‌شود

بیکی گفت: برای مجتمع آبرسانی به میغان یک میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که 800 میلیون تومان اعتبارات شهرستانی و 450 میلیون تومان اعتباراتی است که از سوی بنیاد برکت کمک شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی به روستای میغان، عنوان کرد: بحث آب مهمترین موضوع در شهرستان نهبندان است.
وی بابیان این‌که هدف انقلاب اسلامی رفع محرومیت است، افزود: امروز روستاهای ما آبرسانی، برق‌رسانی و گازرسانی شده؛ خدمات حوزه اشتغال و تسهیلاتی که پرداخت می‌شود و سایر زیرساخت‌ها به سرعت در حال کار است.
فرماندار نهبندان بیان کرد: شهرستان نهبندان به دلیل گستردگی یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه یافته استان است.
بیکی گفت: در فصل تابستان به بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان نهبندان آبرسانی سیار انجام می‌شود و با توجه به محدودیت تانکرهایی که در منطقه وجود دارد و دوری مسیر، شرایط سختی در این شهرستان وجود دارد.
وی به طرح مسکن محرومان روستایی اشاره کرد و گفت: در روستای میغان ۵۷ مسکن با مشارکت بنیاد برکت و کمیته امداد در حال اجرا است که در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.
فرماندار نهبندان به بحث گازرسانی در شهرستان نهبندان اشاره کرد و افزود: گازرسانی به روستای میغان در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید و ان‌شاءالله مردم از این نعمت برخوردار خواهند شد.
بیکی خاطرنشان کرد: احداث زمین ورزشی برای جوانان روستا در دستور کار است که چمن تهیه شده و بحث زیرساخت نیز در حال انجام است.
وی افزود: پروژه آب شیرین‌کن در روستای میغان به بهره‌برداری رسیده و پروژه ارتقای شبکه‌های دیجیتال را داریم که منتظر تعویض دستگاه توسط صداوسیما هستیم که در صورت تعویض به بهره‌برداری خواهد رسید.
فرماندار نهبندان گفت: با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد اما با همکاری و مدد تمام مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان اقداماتی که در این شهرستان انجام شده جهت رفع و کاهش محرومیت است.
بیکی بیان کرد: برای مجتمع آبرسانی به میغان یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده که ۸۰۰ میلیون تومان اعتبارات شهرستانی و ۴۵۰ میلیون تومان اعتباراتی است که از سوی بنیاد برکت کمک شده است.
وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود قبل از تابستان سال آینده بخش عمده‌ای از مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد و مردم را هر ساله با مشکل مواجه می‌کند برطرف شود.
وی به احداث سازه‌های آبخیزداری در این منطقه اشاره کرد و گفت: به فکر افزایش ساخت سازه‌های آبخیز و آبخوان داری در این منطقه هستیم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴