امام جمعه موقت بیرجند:

هزینه مقاومت کمتر از مذاکره است

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه جبهه مقاومت افتخار ماست و عشق به شهادت در مسیر حق ریشه در کربلا دارد و اسلام را شکست‌ناپذیر کرده است، گفت: هزینه های مقاومت کمتر از هزینه های مذاکره با دشمن است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با اشاره به اینکه شرط توحید قبول امامت و‌ ولایت است، اظهار کرد: اگر مودت و‌ محبت به اولیای الهی می ورزیم چون خداوند امر فرمود و لذا رسالت و امامت و‌لایت با توحید هماهنگ است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان تحقق آرمان قسط و عدل در حکومت امام زمان(عج)، گفت: یکی از  دستاوردهای مهم حکومت مهدوی مسئله استقرار عدالت کامل و رفع آلودگی از جامعه بشری است.

وی ادامه داد: در روایت و ادعیه‌ی گوناگون و زیارات مختلف مربوط به ولی‌عصر (ارواحنا فداه) دارد که «یملأ اللَّه به الأرض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا» همچنانیکه یک روزی همه‌ی عالم از ظلم و جور پر بوده است همانطور خدای متعال در زمان او عدل و داد را وضع حاکم بر بشریت قرار خواهد داد.

حجت الاسلام نوفرستی با گرامیداشت سالروز رحلت حضرت ام البنین(س)‌ و‌ روز تکریم مادران و همسران شهدا بیان کرد: این بانو بزرگوار از ایمان و‌ باور عمیقی نسبت به امامت و‌ ولایت برخوردار بود و زمانی که بشیر خبر شهدای کربلا را به مدینه آورد حضرت ام‌البنین (س) آمد و بشیر خبر شهادت فرزندانش را دادند، اما ایشان درباره امام حسین (ع) سوال می‌کردند.

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت افتخار ماست و عشق به شهادت در مسیر حق ریشه در کربلا دارد و اسلام را شکست‌ناپذیر کرده است، عنوان کرد: هزینه های مقاومت کمتر از هزینه های مذاکره با دشمن است چون این دستور اسلام است در آيه ۱۱۲ سوره هود نيز خداوند به پیامبر می‌فرمايد: «فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَمَن تَابَ مَعَكَ؛ هم تو ایستادگی کن و استقامت کن، هم آن کسانی که با تو هستند ایستادگی کنند».

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به مقاومت ۴۳ ساله ایران اسلامی، افزود: امروز جبهه مقاومت در کشورهای دیگر از جمله فلسطین، لبنان، یمن، عراق، سوریه و … تشکیل شده و روز به روز در حال توسعه است.

حجت الاسلام نوفرستی به تلاش دشمن برای نابودی جبهه مقاومت و ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: مقاومت و استقامت به ما قدرت و قوت می‌بخشد و‌ این عزت و عظمت جمهوری اسلامی ایران را مدیون خون شهدا و تفکر بزرگ مقاومت هستیم‌.

وی بیان کرد: این روزها در بحث ادامه مذاکره، تکلیف دیپلماسی متوجه دولت است که خوشبختانه کار با عزت دنبال می شود اما همان کسانی قبله آنان امریکا و غرب است این روزها وقتی زمینه ارتباط و هماهنگی با برخی کشورها مانند روسیه و چین فراهم می شود، فریاد استقلال سر می دهند! شما که استقلال را می فهمید چرا قبل از دولت آیت الله رئیسی فریاد نمی زدید و سکوت می کردید و یا در رسانه ها و مطبوعات ندیدم در قبال امریکا و غرب هم فریاد استقلال سر بدهید!

امام جمعه موقت بیرجند در پایان بر استفاده از فرصت‌ها و موقعیت زمانی فعلی با تبعیت از ولایت تأکید کرد و افزود: این را بدانید که هوشمندانه و مقتدارانه با جدیت ما امید داریم با رهبری مقام معظم ولایت و فضای خوب سه قوا آینده روشنی در پیش داشته باشیم و‌ کشور از این وضعیت نجات پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/۱۰