امام جمعه موقت بیرجند:

هسته‌های مقاومت باید در جهان اسلام تشکیل شود/ در ایام فاطمیه جلوی رفتارهای هنجارشکنانه گرفته شود

حجت الاسلام نوفرستی گفت: هسته‌های مقاومت باید در جهان اسلام تشکیل شود و زمینه ساز حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عج) باشد و بعد از شهادت سردار سلیمانی این مسیر را ادامه خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته بیرجند، ضمن دعوت به تقوای الهی، به ایام شهادت حضرت صدیقه کبری (س) اشاره و اظهار کرد: زندگی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها به گونه‌ای بود که پیامبر (ص) می فرمایند فاطمه عزیزترین انسان‌ها نزد من است.
وی افزود: زندگی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها برای ما الگو است و این که امروز زندگی ما دچار چالش شده به این خاطر است که کمتر از زندگی آن حضرت الگو می‌گیریم.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: حضرت بقیه الله الاعظم نیز می فرمایند مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها الگوی من است.
وی با اشاره به این‌که تقوا یعنی اینکه زندگی ما فاطمی شود، گفت: الگو گرفتن از زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها یک بُعد آن زندگی خانوادگی بود اما بُعد دوم این که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یک مجاهد خستگی ناپذیر بود.
حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها در زندگی اجتماعی به عنوان تنها مدافع امام علی علیه السلام به میدان می‌آید، از جانش مایه می‌گذارد، سیلی می‌خورد، فرزند شش ماهه‌اش از بین می رود اما کوتاه نمی‌آید.
وی افزود: حضرت فاطمه‌الزهرا سلام الله علیها با شرایط روحی و جسمی بد به مسجد می‌آید و با سخنرانی کوبنده از حضرت علی (ع) دفاع می کند.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که رسانه ها امروز به دنبال این هستند که الگوهای دیگری را برای ما معرفی کنند، گفت: عزت و افتخار ما در این چهل سال این است که هشت سال در برابر دشمنان اسلام ایستادیم و به کفار سیلی محکمی زدیم.
حجت الاسلام نوفرستی گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها با تشییع شبانه و قبر غریبانه خود جهاد کرد و امروز اسلام را یاری می کند.
وی افزود: مسئله عبودیت و تسلیم در برابر خدا یکی از ابعاد وجودی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها است.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز افرادی هستند که فکر می کنند اگر فردی اهل نماز و عبادت باشد، سیاسی نیست و اگر اهل سیاست باشد اهل عبادت و بندگی نیست.
حجت الاسلام نوفرستی گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی هم از جنبه عبادی و هم جنبه سیاسی برخوردار هستند و از مادرشان الگو گرفته‌اند.
وی افزود: مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته فرمودند “جریان تشییع جنازه سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی و جمعیت عظیم در شهرهای عراق و ایران از ایام الله است”.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایام الله یعنی این که یک فصل تازه‌ای در زندگی انسان‌ها باز و یک درس عبرت می‌شود.
حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: انسان در پرتو اخلاص، شجاعت و معنویت سردار سلیمانی می‌شود و انسان از این افراد الگو ‌می‌گیرد و چه‌طور می‌شود که یک فرد در دل‌های انسان رخنه می‌کند و این از ایام الله است و باید ترویج پیدا کند.
وی با اشاره به این‌که هنوز سردار شهید سلیمانی به خاک سپرده نشده است دشمنان یک سیلی سختی می‌خورند، افزود: اما انتقام خون سردار سلیمانی این که بساط آمریکا و اسرائیل جنایتکار از منطقه برچیده شود.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز مردم با بصیر عراق به صحنه آمده‌اند تا بساط آمریکایی‌ها را از عراق برچینند و مسئولان این کشور نیز باید همکاری و همراهی داشته باشند تا بساط جنایتکاران را از عراق برچینند.
حجت الاسلام با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری در هفته گذشته وارد ادبیات مقاومت شدند، تصریح کرد: نیروی قدس سپاه به عنوان رزمندگان بدون مرز در جهان اسلام ایفای نقش می‌کنند و در مقابل استکبار و صهیونیسم استوار و خالصانه می ایستند و در رکاب ولایت هستند.
وی افزود: امیدواریم بعد از شهادت سردار سلیمانی و به برکت خون این شهید و یارانش شاهد افول آمریکا و خروج آنها و صهیونیسم از منطقه باشیم.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: هسته‌های مقاومت باید در جهان اسلام تشکیل شود و زمینه ساز حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عج) باشد و بعد از شهادت سردار سلیمانی این مسیر را ادامه خواهیم داد.
حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: در ایام فاطمیه افراد بی هویت و بی غیرت در طبس به مسائل نامتعارف و ضد ارزشی دست بزنند مسئولان استانی و شهرستانی دقت کنند که یک استان مذهبی و ولایت مدار و ارزشی نباید دچار چنین مسائلی شود.
وی با اشاره به این‌که هر ساله در ایام فاطمیه شاهد رفتارهای هنجارشکنانه هستیم، افزود: افرادی دنبال این هستند که جوانان ما را در آلودگی‌ها و روابط جنسی غرق کنند اما مردم ما در مقابل این ناهنجاری ها تحمل ندارند و مسئولان باید در پیشگاه خداوند و امام زمان (عج) جوابگو باشند.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: در آخر سوره فتح خداوند افرادی را که با حضرت محمد (ص) را معرفی می کند.
وی افزود: دین پیامبر (ص) حق است و هدایت جامعه را تضمین می کند و فراگیر خواهد شد.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: کسانی که پیامبر را همراهی می کنند پنج صفت بیان شده است که یکی از این صفات این است که با کفار با شدت و صلابت برخورد می کنند، انتظار از پیروان پیغمبر است که در مقابل دشمن با شدت برخورد کند.
حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: دومین صفت مومنان و پیروان پیامبر (ص) این است که با یکدیگر با لطف و محبت برخورد می کنند.
وی با اشاره به این که مردم سیستان و بلوچستان دچار سیل شده‌اند و یا زمانی که زلزله و سیل روی می دهد، افزود:مردم ما درد مومنان را درد خود حس می کنند و همان طور که خداوند نسبت به مومنان لطف خاص دارد آنها نیز باید این گونه باشند.
امام جمعه موقت بیرجند سومین صفت مومن را فروتنی و بندگی خداوند بیان کرد و گفت: این افراد در کنار مبارزه با دشمن با مردم رئوف هستند و وقتی که باید در دل شب ارتباط خود را باید با خداوند قوی کند نصف شب در سجده هستند.
حجت الاسلام نوفرستی خاطرنشان کرد: چهارمین صفت بندگان خداوند این است که در فروتنی با بندگان ریا ندارد و تمام محبت آنها خالص و خدایی است و اگر شجاعت و تدبیر دارند مانند سردار سپهبد شهید سلیمانی خالصانه است.
وی افزود: پنجمین صفت در بندگان خداوند این است که سیمای بندگی در چهره آنها دیده شود.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: امام خمینی (ره) شجره طیبه اسلام را به وجود آورد و امروز ثمره این شجره طیبه این است که دشمن و کفار به خشم می آیند.
حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: در این موقعیتی که در جهان اسلام برای ما به وجود آمده است باید شکرگذار و صبور باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲