معاون جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:

هشتمین مرحله ارتقا درجه نجاتگران خراسان‌جنوبی برگزار شد+تصاویر

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: هشتمین مرحله ارتقا درجه نجاتگران استان برای ۱۹۴ نفر از برادران و ۴۴ نفر از خواهران برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمزه اسعد زاده معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نیروهای امدادی و نجاتگران هلال احمر همواره باید در بالاترین سطح مهارت و آمادگی رویارویی با حوادث باشند.
وی داشتن مهارت‌های جسمانی را بسیار تاثیرگذار در سرعت عمل نیروهای امدادی دانست و افزود: دانستن بایدها و نبایدهای کمک‌های اولیه در حوادث به تنهایی کافی نیست چراکه تنها یک ثانیه هم می‌تواند در سرنوشت حادثه دیده‌گان موثر باشد.
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری دوره های ارتقاء درجه نجات گران هلال احمر بصورت سالانه خبر داد و افزود: رقابت نیروها در این دوره ها باعث افزایش هر چه بیشتر مهارت و سرعت عمل شان می‌شود.
اسعد زاده با اشاره به برگزاری هشتمین مرحله ارتقا درجه نجاتگران استان بیان کرد: این مرحله برای ۱۹۴ نفر از برادران و ۴۴ نفر از خواهران برگزار شده است.
وی با بیان اینکه آزمون این دوره ها در دو مرحله شامل آمادگی جسمانی و مهارتی برگزار می شود، اظهار کرد: شرکت کنندگان در مرحله آمادگی جسمانی در مواردی مانن تست کوپر ، دوی ۴ در ۹، معلق ماندن و دراز نشست به رقابت می‌پردازند.
اسعد زاده افزود: همچنین رقابت های مرحله مهارتی شامل کمک های اولیه اعم از cpr و رگ گیری، اندازه گیری فشارخون، بانداژ و آتل بندی، کنترل فشارخون، ارزیابی مصدوم و حمل مصدوم، چادر زنی و طراحی اردوگاه، آشنایی با تجهیزات نیمه سنگین ونجات در ارتفاع است.
بنا به گفته وی این آزمون برای برادران در دو مرحله در شهرستان خوسف و برای خواهران در شهرستان زیرکوه برگزار شده است.
انتهای پیام/۱۲۷