در پی هشدار هواشناسی؛

هشدار مدیریت بحران برای احتمال وقوع سیلاب/ ۱۴۰ نیروی هلال احمر در آماده باش

با توجه به هشدار هواشناسی برای وقوع بارش های رگباری، مدیریت بحران از آماده باش کامل نیروهای امدادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید ابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: طبق پیش بینی‌های هواشناسی سامانه بارشی از امروز شنبه در استان فعال شده و تا پایان وقت سه شنبه هفته جاری به تناوب در استان ادامه دارد.

وی  افزود: طبق پیش بینی‌ها بارش‌ها در روز شنبه در شهرستان‌های شمالی استان و روز‌های یکشنبه تا سه شنبه هفته جاری در کل استان شدت بیشتری داشته و احتمال وقوع روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین در مناطق کوهستانی بارش برف و یخبندان دور از انتظار نیست.

وی خطاب به مردم و مسئولان اجرایی تاکید کرد: ضمن آماده باش کامل نیرو‌های امدادی و عملیاتی شهرستان  شامل جمعیت هلال احمر، اورژانس ۱۱۵، راهداران، واحد‌های پلیس راه، مجموعه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در روز‌های ذکر شده و استقرار کامل مدیران در محل خدمت و همچنین اتخاذ تمهیدات لازم؛ اطلاع رسانی گسترده به جامعه هدف تحت تاثیر از جمله مسافران، کشاورزان، دامداران، عشایر و گلخانه داران انجام شود.

آماده باش هلال احمری ها

محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی، اظهار کرد: ۱۴۰ نیروی هلال احمر در قالب ۳۹ تیم امدادی در ۲۴ پایگاه ثابت، پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم واکنش سریع و دو تیم آنست (سگ‌های زنده یاب) برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده‌باش کامل هستند.

وی با بیان اینکه ۲۲ تیم پشتیبان در شعب هلال احمر استان آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی هستند، افزود: ۴۶ دستگاه خودرو شامل خودروی نجات، آمبولانس و ده دستگاه موتور تریل نیز جهت امداد رسانی به حوادث احتمالی آماده به‌کارگیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها از شهروندان خواستاریم از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و از سفرهای غیر ضرور بپرهیزند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده از رانندگان خواست ضمن همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی، از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی به خصوص در نقاط کوهستانی اطمینان حاصل کنند.

رضایی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیک‌ترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

انتهای پیام/۷