رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند:

هفدهمین خانه هلال شهرستان بیرجند افتتاح شد

ذاکریان گفت: هفدهمین خانه هلال شهرستان بیرجند در روستای سنگ آباد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین ذاکریان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند در حاشیه مراسم افتتاح خانه هلال روستای سنگ آباد شهرستان بیرجند اظهار کرد: یکی از برنامه راهبردی هلال احمر خراسان جنوبی، توسعه خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی و شهری است.
وی افزود: با توجه به وضعیت و شرایط حادثه خیزی استان و همچنین نقش مؤثر خانه‌های هلال در افزایش تاب آوری، راه اندازی و تقویت خانه‌های هلال در محلات شهری و روستایی و به ویژه در مراکز دهستان‌ها یک ضرورت انکارناپذیر است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند با بیان این‌که هفدهمین خانه هلال شهرستان بیرجند با مشارکت دهیاری این روستای سنگ آباد تجهیز و راه اندازی شد، گفت: خانه‌های هلال تمامی خدمات شعب جمعیت هلال احمر را در سطح روستا‌ها به مردم ارائه می‌دهد.
وی جذب و آموزش را از مؤلفه‌های هدف گذاری شده در پروتکل خانه‌های هلال عنوان کرد و گفت: خانه‌های هلال مناسب‌ترین روش برای توانمندسازی ساکنان مناطق روستایی است و این مهم باید به صورت جدی پیگیری شود.
ذاکریان ادامه داد: حمایت درمانی از بیماران نیازمند، جمع آوری کمک‌های مردمی و توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان و ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی از جمله اقدامات خانه‌های هلال است.
انتهای پیام/۱۲۷