رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه:

همایش بزرگ پیاده‌روی عزاداران رضوی در زیرکوه برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) همایش بزرگ پیاده روی از سه مسیر سه راه حاجی آباد به سمت شاهرخت و از جاده مرزی بارنجگان به سمت شاهرخت و از آهنگران به سمت شاهرخت برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام علی رمضان‌پور رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراسمات عزاداری شهادت امام رضا (ع)، رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) در بقاع متبرکه زیرکوه برگزار می‌شود.
وی گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) همایش بزرگ پیاده روی از سه مسیر سه راه حاجی آباد به سمت شاهرخت و از جاده مرزی بارنجگان به سمت شاهرخت و از آهنگران به سمت شاهرخت برگزار می‌شود.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه افزود: سال گذشته در این همایش بیش از ۱۲ هزار نفر شرکت کردند که امسال پیش بینی می‌شود تعداد بیشتری در این همایش حضور یابند.
رمضان پور تصریح کرد: در طول مسیر این همایش بزرگ نیز ۳۰ موکب به صورت خودجوش توسط شهروندان برپا شده و به عزاداران خدمت‌رسانی و پذیرایی می‌کنند.
وی ادامه داد: در روز شهادت امام رضا(ع) برنامه‌های سخنرانی، مداحی و زیارت را خواهیم داشت و بعد از مراسم نیز عزاداران رضوی اطعام می‌شوند.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه با بیان اینکه در نماز جمعه این هفته از ۵ واقف شهرستان تجلیل می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین همزمان با دهه پایانی ماه صفر همایش وقف با همکاری اداره اوقاف قاین و زیرکوه تحت عنوان همیاران وقف قرآنی در شهرستان برگزار می‌شود.
رمضان پور اظهار کرد: سرکشی و عیادت از بیماران در بیمارستان، دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی مزار شهدا، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه و نشست با خبرنگاران از جمله برنامه‌های اوقاف زیرکوه در دهه پایانی ماه صفر است.
وی با بیان این‌که بیشترین موقوفات شهرستان مربوط به عزاداری سیدالشهدا(ع) است، افزود: موقوفه ۶ دانگ قنات با ۱۲ شبانه‌روز آب و دارای نیت کتابخوانی در زیرکوه است که احیا می‌شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲