رئیس اداره اوقاف وامور خیریه سربیشه:

همایش ۵ هزار نفری پیاده روی جاماندگان اربعین در سربیشه/ اطعام ۵ هزار نفر در روز اربعین

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه سربیشه گفت: 5 هزار نفر از جاماندگان اربعین حسینی مسیر 22 کیلومتری از شهر سربیشه به سمت مجتمع فرهنگی مذهبی مسجد حضرت ابوالفضل(ع) را پیاده روی و عزاداری کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام حسین رحیمی رئیس اداره اوقاف وامور خیریه سربیشه ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر ساله به عظمت و شکوه پیاده روی اربعین حسینی افزوده می‌شود و دشمنان در نقشه‌های خود ناکام می‌مانند.
وی گفت: بسیاری از افراد که از پیاده روی اربعین حسینی جا ماندند تحت عنوان جاماندگان اربعین در شهرهای خود پیاده روی کرده تا در ثواب این روز باشکوه شریک شوند.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه سربیشه افزود: همزمان با روز اربعین حسینی دسته‌های عزاداری در قالب هیأت‌های سینه زنی و زنجیرزنی در سطح شهر به سمت بقاع متبرکه پیاده روی کردند و در سوگ سید و سالار شهیدان عزاداری کردند.
رحیمی تصریح کرد: سخنرانان و شخصیت‌های مذهبی نیز در ارتباط با فلسفه قیام عاشورا، پیاده روی اربعین و نهضت امام حسین(ع) و زنده نگه داشتن قیام کربلا به ایراد سخنرانی پرداختند.
وی ادامه داد: همچنین ۵ هزار نفر از جاماندگان اربعین حسینی مسیر ۲۲ کیلومتری از شهر سربیشه به سمت مجتمع فرهنگی مذهبی مسجد حضرت ابوالفضل(ع) را پیاده روی و عزاداری کردند.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه سربیشه با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر از مردم در این همایش اطعام شدند افزود: در مسیر پیاده روی نیز هفت موکب برپا شد و از عزاداران حسینی پذیرایی کردند.
رحیمی اظهار کرد: مراسم سوگواری اربعین حسینی با سخنرانی و قرائت زیارت اربعین در مسجد حضرت ابوالفصل(ع) آغاز شد و با حضور باشکوه مردم و در فضایی مملو از حزن و اندوه ادامه پیدا کرد.
انتهای پیام/۱۳۲