رئیس اتاق ِتعاون خراسان جنوبی تاکید کرد:

همت تعاونی ها برای اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها

حسینی گفت: تعاونی های خراسان جنوبی تمام همت خود را در جهت حسن اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها به کار گرفته اند.

حسینی رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان با تاکید بر این که تعاونی های خراسان جنوبی تمام همت خود را در جهت حسن اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها به کار گرفته اند، گفت: تعاونی ها همواره در فراز و نشیب‌های اقتصادی به عنوان یک بخش اقتصادی و اجتماعی به خوبی نقش خود را در حمایت از انقلاب و آحاد مردم به نمایش گذاشتند.

به گفته غلام حسین حسینی در شرایط فعلی استمرار تخصیص ارز یارانه‌ای به واردات در اقتصاد کشور به دلایلی از جمله گسترش قاچاق، غیررقابتی شدن فضای کسب و کار، ایجاد محدودیت در فرآیند صادرات و غیربهره‌ور شدن استفاده از عوامل تولید، به صلاح منافع اقتصادی کشور نیست.

وی تصریح کرد: از این رو تصمیم دولت در جهت اصلاح ساختار اقتصادی و عادلانه‌تر کردن تخصیص یارانه‌ها دارای منطق اقتصادی و اجتماعی است و اجرای این طرح به طور قطع از یک طرف موجب بهبود فضای کسب و کار برای تولیدکنندگان و استفاده بهینه از منابع تولیدی کشور می‌شود و از طرف دیگر موجب عادلانه‌تر شدن توزیع یارانه‌ها در بین دهک‌های درآمدی کشور خواهد شد.

وی افزود: در شرایط فعلی نیاز است شبکه توزیع و تولید تعاون کشور با توجه به رسالت اصلی خود مبنی بر ارائه خدمت با حداقل قیمت در راستای حمایت از اعضا و آحاد مردم، ضمن تلاش در جهت تأمین مستمر کالاها و مقابله با هرگونه اخلال در فرآیند عرضه کالاها نظارت کنند که سقف‌های قیمتی اعلام شده از طرف ستاد تنظیم بازار کشور رعایت شود و با تأکید بر بهره‌وری و اصلاح فرآیندهای تولید و توزیع، تلاش شود قیمت‌های مصرف کننده از سقف‌های قیمتی پایین‌تر عرضه شود.

 

انتهای پیام /۱۳۵