استاندار خراسان‌جنوبی:

همه دستگاه‌ها در بزرگداشت مقام معلم همکاری کنند/ ۱۰۰ میلیون تومان در این خصوص کمک می‌کنیم

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: نامه‌ای به تمام فرمانداران و شهرداران در استان ابلاغ می‌کنیم تا در هفته بزرگداشت مقام معلم با آموزش و پرورش همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وجه‌الله خدمتگزار استاندار خراسان‌جنوبی صبح امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: فرهنگیان قشری فرهیخته و متعهد هستند و باید به بهترین شکل ممکن همه نهادها و مسوولان در بزرگداشت مقام معلم همکاری کنند.
وی افزود: نامه‌ای به تمام فرمانداران و شهرداران در استان ابلاغ می‌کنیم تا در هفته بزرگداشت مقام معلم با آموزش و پرورش همکاری کنند.
استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیون تومان جهت تکریم مقام معلم به آموزش و پرورش داده شد که امسال ۱۰۰ میلیون تومان در این خصوص کمک خواهیم کرد.
خدمتگزار، آموزش و پرورش را دستگاهی مهم با وظایفی خطیر برشمرد و گفت: آموزش و پرورش دستگاهی است که بیشتر با آن سروکار داریم و بیشترین نقش را در جامعه ایفا می‌کند.
وی تصریح کرد: معلمان و فرهنگیان الگوهای جامعه هستند و حساس‌ترین مسوولیت در جامعه که تربیت نسل بعدی است بر عهده معلمان و سازمان آموزش و پرورش گذاشته شده است که از این‌رو معلمان باید در تمامی بخش‌ها و زمینه‌ها مورد تکریم و احترام ویژه قرار گیرند.
استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: برخی طرح‌ها در روستاها نیمه‌تمام است که آموزش و پرورش می‌تواند شناسایی کند و آمادگی داریم بدون دریافت یک ریال آن‌ها را به بخشی که بتواند استفاده کند واگذار کنیم.
خدمتگزار با تأکید بر توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح مدارس و مراکز آموزشی گفت: باید با توسعه این آموزش‌ها فرهنگ کار آفرینی و توسعه مشاغل مرتبط در این زمینه را در نسل‌های بعدی درونی کرد.
وی بابیان‌اینکه افراد نباید صرفاً به دنبال مشاغل اداری و پشت میزنشینی باشند، تصریح کرد: این امر در درازمدت، تولید و فرهنگ کارآفرینی در کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد که مسوولان ذیربط در این خصوص باید برنامه‌ریزی مدونی داشته باشند.
انتهای پیام/۴