نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

همه موظف به ترویج مکتب شهید سلیمانی هستیم/ فضای مجازی را دریابید

خسروی با بیان این‌که حاج قاسم در کنار ولایت مداری، ولایت‌افزایی نیز داشت گفت: همه ما موظفیم که مکتب شهید سلیمانی را ترویج کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پنج‌شنبه در دیدار با اعضای مرکز تولید و نشر محتوای دیجیتال انقلاب اسلامی (متنا) خراسان جنوبی با اشاره به عشق شهید سلیمانی و سایر شهدا به ائمه(ع) و به ویژه حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: وقتی که حاج قاسم از کرمان به تهران منتقل شده بود، منزلش را برای برگزاری عزاداری اهل بیت(ع) واگذار کرده بود.
وی با اشاره به ویژگی های شهید سلیمانی، بیان کرد: در آیات پایانی سوره فرقان، وقتی خداوند از بندگان خود صحبت می کند، از واژه عبادالرحمن استفاده می کند، یعنی بندگان خدا وقتی راه می روند، آرام و خاضعانه راه می روند و تکبر ندارند. شهید سلیمانی نیز مصداق بارز این آیات و جزو افرادی بود که واقعا غرور برایش معنا نداشت که این موضوع نه تنها مورد تایید نیروهای خودی، بلکه فرماندهان و مسئولان خارجی نیز هست. ژنرال معروف و دوستدار جمهوری اسلامی که اصلا جایگاه برتری برای خود قائل نمی شد.
همه موظف به ترویج مکتب شهید سلیمانی هستیم
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همه ما موظفیم که مکتب شهید سلیمانی را نه برای دنیا و آخرت خودمان بلکه برای دنیا و آخرت انسانیت ترویج کنیم، چراکه شهید سلیمانی نه‌تنها متعلق به جمهوری اسلامی و جهان اسلام؛ بلکه متعلق به تمام بشریت است.
خسروی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ویژگی های حاج قاسم مراقبت بر حق الناس بود که یک نمونه بارز این موضوع؛ نامه طلب حلالیت اش برای یکی از اهالی سنی منطقه بوکمال برای حضور چند ساعته اش در خانه اوست، بیان کرد: او حتی به حقوق حیوانات هم مقید بود و حتی در میدان نبرد سوریه، نگران بارش برف و گرسنگی آهوهای اطراف قرارگاه شده بود و سفارش کرده بود برای این حیوانات علف تهیه شود تا تلف نشوند.
وی گفت: یکی دیگر از ویژگی های بارز حاج قاسم؛ ولایت مداری او بود که در این خصوص قسم جلاله خورده بود که از مهم ترین شئون عاقبت بخیری، ایمان قلبی نه بیانی؛ به ولایت فقیه است.
حاج قاسم از ولایت مداری تا ولایت افزایی/ اگر در سال ۸۸ هم ولایت مداری بود فتنه رخ نمی داد
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی تصریح کرد: حاج قاسم در کنار ولایت مداری، ولایت افزایی نیز داشت و به تعداد دوست داران ولایت اضافه می کرد. این در حالی است که برخی در آسایش نتوانستند دین و ایمان خود را حفظ کنند اما حاج قاسم در کشورهای خارجی و در میدان نبرد ایمانش را حفظ کرد.
خسروی ادامه داد: او برای اسلام سرباز جمع می کرد و خودش را هم سرباز اسلام و ولایت می دانست، همانطور که وقتی وزیر خارجه وقت ترکیه در جلسه ای به حاج قاسم گفته بود که شما در مبارزه تاکتیک را بلد هستید اما استراتژیک را نه، حاج قاسم به او جواب داد که من در بالاسرم فرماندهی مثل رهبرم دارم که استراتژیک مبارزه را از او می گیرم.
وی تصریح کرد: اگر این نوع ولایت مداری در سال ۱۳۸۸ وجود می داشت، نه ندای مظلومانه رهبر انقلاب به “أین عمار” بلند می شد و نه فتنه ۸ ماه به طول می انجامید. اما متاسفانه برخی از خواص در حالی که باید مبین صحبت می کردند، سکوت کردند و حتی برخی نیز تا چند سال کلمه فتنه را هم بر زبان جاری نکردند.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های مکتب شهید سلیمانی این بود که او یک مجاهد واقعی بود و پس از بازنشستگی همچنان به خدمتش ادامه داد و به اندازه عمر انقلاب، به این نظام خدمت کرد. برای همین نیز تشییع جنازه اش شبیه به تشییع جنازه امام خمینی(ره) شده بود.
حاج قاسم کم هزینه اما پرثمر بود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: شجاعت شهید سلیمانی در برخورد با دشمن بی نظیر بود همانطور که در سخنانی فرمود؛ ترامپ قمارباز، مرد این میدان ماییم و به تنهایی تو را کفایت می کنیم. واقعا شهید سلیمانی مصداق این تعبیر که هرکسی از خدا بترسد، خدا همه چیز را از او می ترساند، بود و همه دشمنان از حاج قاسم می ترسیدند.
خسروی با بیان اینکه در حالی که حاج قاسم برای جمهوری اسلامی کم هزینه بود، اما پرکار و پرثمر بود، گفت: در حالی حاج قاسم قادر به تهیه جهیزیه برای فرزندش نبود که اگر حق ماموریت هایش را به دلار دریافت می کرد، مانند بسیاری از مسئولان بهترین منزل و امکانات را در اختیار می داشت، اما او دنیا را زندان می دانست و حقیقت اصلی را با دنیا عوض نکرد. حتی فرزند این شهید بزرگوار نیز بودجه اختصاص داده شده برای ترویج مکتب شهید سلیمانی را پس داد.
لزوم ترویج مدیریت میدانی حاج قاسم در بین مسئولان/ در مقابل دشمن منفعل نباشیم
وی ادامه داد: در حالی که بسیاری از مسئولان تعهدی به حضور در میدان و صحنه جامعه ندارند، اما یکی از ویژگی های مهم شهید سلیمانی، مدیریت میدانی او بود که این نوع مدیریت باید در بین مسئولان ترویج شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شهید سلیمانی در مدیریت منفعل نبود. بر اساس فرموده امام علی(ع)؛ سنگ از هر جا که پرتاپ شد، به همان طرف بزنید، اگر دشمن کتاب نوشت، باید ما هم کتاب بنویسیم، اگر فیلم تهیه کرد، ما هم باید فیلم بسازیم. در واقع باید کتاب را با کتاب و کلاش را با کلاش جواب داد.
مکتب شهید سلیمانی باید رسمیت پیدا کند/ برخی عطش مذاکره دارند
خسروی با تاکید بر اینکه مکتب شهید سلیمانی باید رسمیت پیدا کند، افزود: متاسفانه اکنون با انتخاب بایدن، برخی از افراد به هر بهانه ای عطش مذاکره دارند. در حالی که بایدن هم معاون اوبامایی است که چقدر باهوش و بدون شلیک یک گلوله، هسته ای و هست جمهوری اسلامی را از ما گرفت و دست مذاکره کنندگان را به حنا گذاشت.
وی با اشاره به اینکه در جریان مذاکرات متاسفانه نه‌تنها تحریم‌ها لغو نشد، بلکه بیشتر هم شد، گفت: در حالی که مقام معظم رهبری تاکید دارد که به سوی دشمن حجمه ببرید و اقتصاد کشور را شرطی نکنید، اما برخی منتظرند بایدن بیاید.
برکت حاج قاسم برای جمهوری اسلامی و جهان اسلام
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی اظهار کرد: مدیریت و عمر شهید سلیمانی برای جمهوری اسلامی مایه برکت شد و انقلاب اسلامی را تضمین کرد. همانطور که هم اکنون بسیاری از افراد انقلابی و ضدانقلاب، مسلمان و غیرمسلمان و خارجی ها؛ همه حاج قاسم را می شناسند و او را تمجید می کنند و عکس های شهید سلیمانی در سراسر خیابان های ایتالیا نصب می شود.
خسروی یادآور شد: روزی ما جبهه مقاومت نداشتیم و سیدحسن نصرالله هم رزم حاج قاسم به عنوان یک طلبه معمولی در قم تحصیل می کرد. اما امروز به برکت حاج قاسم امروز جبهه مقاومت به عنوان یک قدرت بزرگ و محکم در برابر صهیونیست ها و آمریکایی ها ایستاده است. اینکه امروز سنگ فلسطینی ها به موشک تبدیل شده است نیز از برکات حاج قاسم است.
وی اظهار کرد: برکت حاج قاسم تا یمن، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و بسیاری از کشورهای دیگر رفته است. اگر در شرایطی که یک قطره نفت هم نمی توانیم بفروشیم اما کشتی های بنزین ما پشت سر هم به ونزوئلا می رود، این از مدیریت و برکت حاج قاسم است.
فضای مجازی را دریابید
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خطاب به فعالان فضای مجازی، تصریح کرد: اکنون که فضای مجازی جای فضای حقیقی را گرفته است، تولید محتوا، شناخت شبهه و کار فرهنگی ضروری است.
خسروی تأکید کرد: کار شما مهم است و نه‌تنها نباید کار را رها کنید، بلکه باید همیشه کارتان را بروز کنید و در این مسیر هم افزایی و همکاری کنید تا در جنگ نرم کم نیاورید. مقام معظم رهبری نیز گام دوم انقلاب را به جوانان سپرده است به شرطی که جوانان شانه زیر بار مسئولیت بدهند.
وی با بیان اینکه هم اکنون شبکه ملی ارتباطات و اطلاعات موضوع مورد انتقاد نمایندگان مجلس است، بر تشکیل به موقع جلسات شورای عالی فضای مجازی، تولید نرم افزار و محتواها و استفاده از اینترنت پاک تاکید کرد.
خسروی با تاکید بر لزوم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، تصریح کرد: در هر جایی که پیشرفت داشته ایم از جمله اقتصاد، فرهنگ، سیاست، علم و …، دشمن عقب نشینی کرده است.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴