رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی مطرح کرد؛

هموار کردن راه خدمت به مردم خراسان جنوبی با همکاری قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی

حجت الاسلام حمیدی گفت: هدف این است که ما بتوانیم با همراهی و همکاری بین قوه قضائیه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان راه خدمت را برای مردم هموارتر کرده و خدمات بیشتری را به مردم بدهیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی امروز در حاشیه نشست شورای قضایی استان خراسان جنوبی که با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای هماهنگی بین قوا چه در سطح ملی و استان امروز این جلسه در سطح استان برگزار شد.

وی افزود: امروز اولین جلسه ای بود که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دعوت کردیم تا دغدغه ها و مشکلات حوزه قضایی استان را بشنوند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: باتوجه به اینکه نمایندگان مجلس سخنگوی مردم بوده و ارتباطشان با مردم بیشتر است میتوانند خواسته و مشکلات مردم را به ما منعکس کنند و مشترکا راه حل پیدا کنیم و مشکلات مردم را برطرف کنیم.

حجت الاسلام حمیدی عنوان کرد: این جلسات بسیار موثر است و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: نقش نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دستگاه قضایی در بحث تقنین قوانین بسیار موثر است چراکه دستگاه قضا مجری قوانین است و مجلس شورای اسلامی قوانین را تصویب میکند و به دست ما می‌دهند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: این تعامل میتواند کار را بسیار راحت کند و بعد از اینکه قانونی تصویب میشود و به دست ما میرسد ما میتوانیم قانون را به خوبی اجرا کنیم که ابهام، اجمال یا تفسیر نداشته باشد.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: قرار شد بعد از این بین دستگاه قضایی و نمایندگان استان تعامل، همکاری و جلسات مشترک بیشتری داشته باشیم تا ما بتوانیم به نمایندگان در تصویب قوانین مربوط به قوه قضائیه نظر کارشناسی داده و کمک کنیم.

وی افزود: متقابلا مشکلاتی که قوه قضائیه در مجلس باید پیگیری و برطرف شود نمایندگان در مجلس پیگیری کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه جلسه خوبی بود، گفت: هدف این است که ما بتوانیم با همراهی و همکاری بین قوه قضائیه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان راه خدمت را برای مردم هموارتر کرده و خدمات بیشتری را به مردم بدهیم.

انتهای پیام/ ۱۲۷