استاندار خراسان جنوبی خبر داد

همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تکمیل پروژه‌های آبرسانی خراسان‌جنوبی/برخورداری ۳۵ روستای استان از آب شرب سالم تا پایان سال

معتمدیان گفت: برای تکمیل پروژه اتصال 50 روستای خراسان جنوبی به شبکه آب شرب بهداشتی ازستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) درخواست شد و ستاد نیز با این درخواست موافقت کرد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در مراسم ویدئو کنفرانس از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای تکمیل پروژه اتصال ۵۰ روستای استان به شبکه آب شرب بهداشتی درخواست کرد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز با این درخواست موافقت کرد.
در این مراسم که با حضور مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به منظور رونمایی از پروژه تأمین آب شرب هزار روستا در سطح کشور برگزار شد استاندار خراسان جنوبی این درخواست را در مراسم ویدئو کنفرانسی امضاء تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد.
اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه تأمین آب شرب هزار روستا که با مشارکت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) انجام می شود، هزار میلیارد تومان است.
در این مراسم، پایان یافتن پروژه آبرسانی به ۵۰۰ روستا و آغاز پروژه آبرسانی به ۵۰۰ روستای دیگر در سطح کشور اعلام شد.
استاندار خراسان جنوبی در این مراسم، پیشنهاد همراهی ستاد برای تکمیل پروژه اتصال ۵۰ روستای استان به شبکه آب شرب بهداشتی را مطرح کرد که رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با پذیرش این پیشنهاد، اعلام کرد: خود را مکلف می دانیم با حداکثر توان برای رفع این نیاز کمک کنیم.
مخبر ضمن تشکر از پیگیری‌ها و جدیت استاندار خراسان جنوبی در رفع نیازها و مشکلات این استان، با بیان این که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دستگاه معین در محرومیت زدایی از نهبندان است، تصریح کرد: در راستای محرومیت زدایی از این شهرستان تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی اظهار امیدواری کرد: با همراهی و مساعدت بتوانیم به زودی گرد محرومیت را از چهره نهبندان بزداییم.
برخورداری ۳۵ روستای استان از آب شرب سالم تا پایان سال
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر ادامه همکاری های بنیاد برکت در استان گفت: با مشارکت بنیاد برکت تا پایان سال ۲۶۰۰ نفر از اهالی ۳۵ روستای استان از آب شرب سالم برخوردار می‌شوند.
وی افزود: با توجه به شرایط خاص استان خراسان جنوبی و تجربه دو دهه خشکسالی، تأمین آب از چالش های جدی این منطقه است.
معتمدیان در بخش ابتدایی سخنانش، اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را در بحث محرومیت زدایی ارزنده خواند و گفت: بعد از جریان سفر رهبر معظم انقلاب به نهبندان و تأکید ایشان بر توجه مسئولان به محرومیت زدایی از این منطقه ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از نهادهایی بود که به طور ویژه به این موضوع ورود کرد.
استاندار خراسان جنوبی از اقدامات این نهاد در حوزه‌های عمرانی، زیربنایی، اقتصادی و اشتغالزایی استان گفت و از حمایت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت، وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در اجرای پروژه های استان قدردانی کرد.
وی با اشاره به سفر سال گذشته دکتر مخبر به استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در جریان این سفر، تفاهم نامه‌ای به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به امضاء رسید که تأثیر بسزایی در محرومیت زدایی از این استان داشته است.
۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه آبرسانی به ۵۰ روستای خراسان جنوبی نیاز است
معتمدیان در ادامه با تشریح شرایط استان و مشکلات روستائیان ناشی از گرمای هوا و کمبود آب، از رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خواست در ادامه همکاری‌های ارزشمند گذشته، این استان را در تکمیل پروژه آبرسانی به ۵۰ روستا همراهی کند.
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: هزینه مورد نیاز برای اجرای این پروژه یک صد میلیارد تومان برآورد شده است.
وی مشارکت ستاد برای تهیه ۲۰۰ کیلومتر لوله مورد نیاز برای اجرای این پروژه را خواستار شد.
معتمدیان عنوان کرد: درصورت تأمین لوله‌ها، پروژه اتصال ۵۰ روستای استان به شبکه آب تا پایان سال به نتیجه خواهد رسید.
۳۰۰ طرح اشتغالزایی خرد خانگی در حال اجرا
مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در ابتدای این جلسه از اقدامات و برنامه های این مجموعه در راستای محرومیت زدایی گفت و تصریح نمود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سطح کشور ۴۰ هزار طرح زیربنایی در دست اجرا دارد.
وی با تشریح اقدامات این نهاد در دوران کرونا خاطرنشان کرد: در راستای اشتغالزایی برای آسیب دیدگان از کرونا روزانه ۳۰۰ طرح اشتغالزای خرد خانگی با حجم هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در حال اجراست.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از وزارت نیرو به عنوان وزارتخانه‌ای موفق در بحث خدمات رسانی یاد کرد و گفت: به همت وزارت نیرو توانستیم زمینه بهره مندی۳۰۰ هزار نفر از اهالی ساکن در ۵۰۰ روستای کشور را از آب شرب سالم فراهم کنیم.
مخبر اظهار کرد: با تفاهم نامه‌ای که امروز بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت نیرو منعقد می‌شود تا پایان سال ۶۰۰ هزار نفر از اهالی ساکن در ۵۰۰ روستای هدف گذاری شده در سطح کشور از آب شرب بهداشتی و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
وی گفت: با توجه به این که حدود ۳۵ میلیون نفر از جمعیت کشور در ایام پیک مصرف دچار چالش و تنش آبی هستند، اوایل سال آینده نیز در همین راستا تفاهم نامه دیگری برای ادامه همکاری با وزارت نیرو منعقد خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) درخصوص اقدامات این مجموعه در اشتغالزایی گفت: اشتغال جهت دار، تولید بر اساس اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از واردات بی رویه، توسعه صادرات و رفع نیازهای اساسی مردم از مهمترین اهداف مجموعه در پروژه‌های اشتغالزاست.
هزینه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی در سال جاری
مخبر متذکر شد: امسال در زمینه اشتغالزایی ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه می کنیم.
وی افزود: احداث ۴۰ هزار واحد مسکن محرومین، ۱۵ هزار واحد ویژه معلولان و ۵۰ هزار واحد از طرح اقدام ملی از جمله برنامه های نهاد در بحث تأمین مسکن است.
در این جلسه، پروژه مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان به بهره‌برداری رسید. با هزینه کرد ۳ میلیارد تومان برای احداث این مجتمع، آب مورد نیاز ۱۲۰ خانوار ساکن در روستاهای آتشکده سفلی، آتشکده علیا و دهو تأمین شد. این مجتمع با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرا شده است.
انتهای پیام/۱۲۷