دادستان دیوان محاسبات در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات گلستان:

همکاری نزدیک مدیران اجرایی با دیوان محاسبات موجب افزایش ریسک‌پذیری خواهد شد

کامیار با بیان اینکه همکاری نزدیک مدیران اجرایی با دیوان محاسبات موجب افزایش ریسک پذیری آنها خواهد شد، افزود: بروز شدن حسابرسی دیوان محاسبات در ارائه گزارش به موقع تفریغ بودجه و تهیه گزارشات حسابرسی نقش به سزایی در بودجه ریزی کلان خواهد داشت.

به گزارش خاورستان، علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور پنجم اردیبهشت‌ماه جاری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید دیوان محاسبات استان گلستان ضمن آرزوی قبولی عبادات در این ماه مبارک، با تاکید بر اینکه مبنای بودجه ریزی در استان ها باید با توجه به ظرفیت های خاص آن منطقه جهت عمران و آبادی باشد، گفت: دیوان محاسبات از عدم مصرف بودجه‌ها و برگشت آنها از استان‌های محروم به خزانه ناراضی است. این بودجه‌ها برای پیشرفت این مناطق اختصاص یافته است و باید در محل مشخص قانونی هزینه شوند.
دادستان دیوان محاسبات با بیان اینکه همکاری نزدیک مدیران اجرایی با دیوان محاسبات موجب افزایش ریسک پذیری آنها خواهد شد، افزود: بروز شدن حسابرسی دیوان محاسبات در ارائه گزارش به موقع تفریغ بودجه و تهیه گزارشات حسابرسی نقش به سزایی در بودجه ریزی کلان خواهد داشت.
ایشان همچنین دادسرا را درکنار ارکان حسابرسی دیوان محاسبات دانست و ابراز نمود: دادسرای دیوان محاسبات در صورت احراز تخلف از سوی مسئولین و عدم پاسخگویی نسبت به عملکرد خود، با آنها برخورد خواهد کرد.
در این مراسم، روح الله اکبری مدیرکل هماهنگی استان های دیوان محاسبات ضمن تشریح سیاست ها و رویکردهای جدید دیوان محاسبات در خصوص نحوه احصاء موضوعات اولویت دار و اثرگذار نمودن نظارت دیوان از طریق ارتباط مستمر با بدنه مردمی و نخبگان و همچنین کارآمدسازی نظارت از طریق برخط نمودن نظارت و استفاده از فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی در هوشمند سازی، توجه به نگاه مبتنی بر آمایش سرزمینی و ارائه گزارشات به هنگام و مفید به ذینفعان کلیدی دیوان نکاتی را اشاره کرد و افزود: آثار و پیامد این شیوه نظارت باید در افزایش رضایتمندی مردم، ارتقای سرمایه اجتماعی دیوان محاسبات و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خود را نشان دهد.
در پایان جلسه، غلامحسین زارعی به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان گلستان منصوب و از زحمات سید احمد حسینی زاده مدیرکل سابق این اداره کل تقدیر شد.
گفتنی است؛ علی کامیار دادستان دیوان محاسبات در ادامه سفر به استان گلستان، با استاندار گلستان نیز دیدار کرد وگفت: نتیجه حسابرسی دیوان محاسبات باید در زندگی مردم تاثیر مثبت داشته باشد.
ایشان رویکرد کمک به جذب حداکثری اعتبارات و حمایت از تولید و صنایع تولیدی را در راستای شعار سال مقام معظم رهبری دانست و تاکید کرد که دیوان محاسبات کشور آماده کمک به دستگاه های اجرایی در این زمینه است.
استاندار گلستان نیز جایگاه دیوان محاسبات را در کنار دستگاه های اجرایی دانست و از کمک های مشاوره ای دیوان محاسبات در سنوات گذشته تشکر کرد.
انتهای پیام/۴