مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی مطرح کرد؛

همکاری ۲۵ مبلغ در اجرای برنامه‌های دهه امامت و ولایت در خراسان‌جنوبی

حجت الاسلام بخشی پور گفت: 25 مبلغ در اجرای برنامه های دهه امامت و ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه استان همکاری دارند که از این تعداد 9 نفر غیر بومی و اعزامی از قم هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه ظرفیت مناسبی برای برگزاری جشن های دهه امامت و ولایت محسوب می شوند.
وی با بیان این‌که ۲۵ مبلغ در اجرای برنامه های دهه امامت و ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه استان همکاری دارند، افزود: از این تعداد ۹ نفر غیر بومی و اعزامی از قم هستند و در بقاع متبرکه استان مستقر شده اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: تبیین دقیق مسأله امامت و ولایت و ولایت امری حضرت علی (ع) همچنین بیان مهمترین مسائل روز جامعه از جمله مهم ترین برنامه های مبلغان اعزامی طی دهه امامت و ولایت است.
حجت الاسلام بخشی پور با اشاره به این‌که مبلغان تا ۱۶ مردادماه در ۲۵ بقعه متبرکه استان حضور خواهند داشت، گفت: این ایامی که در پیش داریم فرصت مغتنمی برای تبیین مسأله امامت و ولایت در جامعه اسلامی است و جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بهره گیری از فرهنگ غدیر است.
وی اظهار کرد: یکی از مهمترین دلایل مشکلات جامعه اسلامی فاصله گرفتن از آموزه‌های غدیر است قطعا غدیر راه صحیح زندگی و رسیدن به سعادت و تعالی حقیقی را به ما نشان خواهد داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی عنوان کرد: در دهه امامت و ولایت سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ مبلغ غیر بومی در خراسان جنوبی حضور پیدا نکرد و به صورت مجازی برنامه های بقاع متبرکه برگزار شد و امسال تصمیم گرفته شد تا مبلغان غیر بومی در بقاع متبرکه استان حضور داشته باشند.
انتهای پیام/۱۲۷