نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن:

هنوز «شبکه ملی اطلاعات» اولویت وزارت ارتباطات تلقی نشده است

جدی با اشاره به دغدغه های مجلس در حوزه فضای مجازی گفت: متاسفانه با وجود تاکیدات صورت گرفته در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات هنوز این مقوله در وزارت ارتباطات به عنوان اولویت اول تلقی نشده است.

به گزارش خاورستان، علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با دانا، با اشاره به فعالیت کمیته مشترک کمیسیون صنایع و وزارت ارتباطات گفت: پیش از این آقای آذری جهرمی از میزان پیشرفت کار در زمینه ایجاد شبکه ملی اطلاعات به مجلس گزارش داد که میزان پیشرفت کار در حوزه نرم افزاری هنوز فاصله قابل توجهی با انتظارات مقام معظم رهبری و مجلس دارد.
وی با اشاره به اینکه در کمیته مشترک بین کمیسیون صنایع مجلس و وزارت ارتباطات برنامه زمان بندی شده در نظر گرفته شده است افزود: با توجه به تاکید مجدد رهبری به مسئله راه اندازی شبکه ملی اطلاعات فعالیت این کمیته مشترک جدی تر خواهد شد و به طور دقیق تر پیگیر مطالبات مجلس براساس زمان بندی های صورت گرفته خواهد بود.
نماینده مردم شیروان در مجلس با بیان اینکه متاسفانه با وجود تاکیدات صورت گرفته در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات هنوز این مقوله در وزارت ارتباطات به عنوان اولویت اول تلقی نشده است گفت: باید مسئله راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در برنامه ریزی های وزارت ارتباطات به عنوانم اولیت اول قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه مجلس بر اولویت قرار گرفتن شبکه ملی اطلاعات در وزارت ارتباطات اصرار دارد عنوان کرد: اولیت داشتن به این معنی است که باید مسئله شبکه ملی اطلاعات به طور روزانه از سوی وزارت ارتباطات پیگیری شود.
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه کاربران فضای مجازی در حال حاضر هیچ امنیتی در این فضا ندارند تصریح کرد: با توجه به وابستگی کشور به دیتاهای خارجی، اطلاعاتی که از سوی کاربران ایرانی در فضای مجازی رد و بدل می شود فاقد امنیت است و اگر شبکه ملی اطلاعات هر چه سریعتر راه اندازی نشود بیم آن می رود که با توجه به اعمال تحریم ها این وابستگی برای کشور مشکلات و مخاطراتی را به دنبال داشته باشد.
جدی خاطر نشان کرد: ایجاد شبکه ملی اطلاعات زمینه ساز استقلال کشور و قطع وابستگی به دنیا خواهد بود از این رو مجلس بدون شک این اولویت را دنبال خواهد کرد.
نماینده مردم شیروان در مجلس یادآور شد: مطالبه مجلس از وزارت ارتباطات این است که راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را در اولویت اول برنامه ریزی های خود قرار دهد.
انتهای پیام/۴