معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

هویت شهید دوران دفاع مقدس خراسان جنوبی شناسایی شد

طالبی گفت: هویت شهید "حسین یوسفی هریوندی" از شهدای دفاع مقدس استان از طریق آزمایش DNA بعد از گذشت سالها از شهادتش شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمدرضا طالبی چهارشنبه شب در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان اظهار داشت: در این راستا باید اطلاع‌رسانی مناسبی انجام شود تا حضور حداکثری مردم را در آیین تشییع این شهید گرانقدر داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ضمن قدردانی از رسانه‌های خراسان جنوبی به دلیل فعالیت‌های اطلاع‌رسانی دقیق، جهادی و مطالبه‌گر، افزود: تمام رسانه‌های استان دلسوز، انقلابی، جهادی، پای کار و مطالبه‌گر هستند و خیلی از موضوعات را با تحلیل و سواد رسانه‌ای به‌خوبی تحلیل و منتشر می‌کنند که حواشی منفی نداشته باشد.

وی ادامه داد: اما در برخی موارد شاید در مسائل رقابت رسانه‌ای، سرعت انتشار و دست اول بودن خبر به یکسری اخبار و اطلاعات که دارای منشاء و منبع خبری و محتوا مستند نیستند، پرداخته شود که از رسانه‌ها می خواهیم که به منبع، منشاء و محتوای اخبار بیش از گذشته توجه و دقت لازم را داشته باشند.

طالبی در ادامه تصریح کرد: به عنوان مصوبه شورای اطلاع‌رسانی استان و برای هماهنگی بهتر و راحت‌تر تنها مدیران دستگاه و نماینده تام الاختیار آنها امکان مصاحبه با رسانه‌ها را دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه آمادگی کافی و لازم با استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای بازگشایی مدارس در استان وجود دارد گفت: در این ارتباط جلسات متعددی برگزار شده و تدابیر لازم اندیشیده شده است.

طالبی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در زمینه بازگشایی مدارس نداریم یادآور شد: در سال تحصیلی جدید هیچ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا و غیرحضوری بودن دانشگاه‌ها استان در ۲ سال اخیر گفت: به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها، خوابگاه‌های خودگردان تغییر کاربری داده‌اند و یا به فروش رسیده‌اند، اما با برگزاری جلسات مختلف و با هم‌پوشانی که در دانشگاه‌های استان صورت گرفته و در سال تحصیلی جدید مشکلی در زمینه خوابگاه‌های دانشجویی نخواهیم داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: این در حالی است که تعداد دانشجویان دانشگاه‌های استان نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است، همچنین به دلیل بالا بودن اجاره‌بهاء نهایت تلاش ما این بود که برای دانشجویان ظرفیت خوابگاهی ایجاد کنیم.

وی از برنامه‌ریزی برای اجرای ۲ هزار و ۵۰۰ برنامه در قالب ۶۵۰ عنوان برنامه طی هفته دفاع مقدس در استان خبر داد و افزود: برای استفاده حداکثری نسل جوان از این برنامه‌های متنوع باید اطلاع‌رسانی لازم توسط رسانه‌ها و شورای اطلاع‌رسانی استان صورت گیرد.

طالبی گفت: در خصوص برگزاری تجمعاتی در شهر بیرجند هم باید دستگاه متولی حوزه امنیت نسبت به اطلاع‌رسانی اقدام کند، در این راستای روابط عمومی استانداری تیمی را در خصوص جمع آوری اخبار و محتوا تشکیل دهد تا به صورت هماهنگ و منظم همه رسانه‌های استان بهره‌برداری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/۱۰