امام جمعه اسدیه:

هیئت‌های مذهبی الگوی رعایت پروتکل‌های بهداشتی شدند/ کارکرد هیئت‌ها ساختن انسان‌های قانون‌مدار و متشرع است

حجت‌الاسلام خزاعی با بیان این‌که هیئت‌های مذهبی توانستند الگوی خوبی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشند گفت: ا کارکرد هیئت‌ها این است که انسان قانون‌مدار و متشرع بسازند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی امام جمعه اسدیه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تشکر از مردم خراسان‌جنوبی برای برگزاری عزاداری‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: در محرم امسال ثابت شد که مذهبیون ما قوانین را به درستی اجرا می کنند و اگر قرار است مسائل شرعی رعایت شود باید در کنارش مسائل قانونی نیز اجرا شود زیرا قوانین ما برگرفته از شرع است.
وی افزود: هیئت‌ها توانستند الگوی خوبی باشند و اگر هیئت ها نمی توانستند الگویی برای رعایت پروتکل های بهداشتی باشند از کارکرد آنها کاسته میشد زیرا کارکرد هیئت ها این است که انسان قانون مدار و متشرع بسازند.
امام جمعه اسدیه اظهار کرد: هیئت ها را می توان به عنوان الگو نه‌تنها در ایران بلکه در سایر کشورها محسوب کرد و همه اجتماعات مردمی با تاکید بر احکام دین می توانند بهترین قوانین را در سطح جامعه داشته باشند و قوانین را به خوبی رعایت کنند.
حجت‌الاسلام خزاعی با اشاره به بکارگیری این الگو در سایر حوزه ها بیان کرد: این موضوع در سیل، زلزله و … در کشور ثابت شده است و در ماه محرم نیز ثابت کردیم که هیئت ها می توانند پای کار بیایند و قوانین را رعایت کنند و مشکلی در بحرانی که بیماری کرونا در کشور اجاد کرده، پیش نیاید و بیماری را تشدید نکند و حتی برای مجموعه های نظامی و غیر نظامی ما میتواند الگو باشد.
وی با اشاره به شعار هر خانه یک حسینیه، افزود: این شعار درستی بود ضمن اینکه مردم باید علاوه بر اینکه در خانه رعایت کنند و روضه خانگی داشته باشند در کوچه، خیابان، مدارس و… نیز باید قوانین را رعایت کنند.
امام جمعه اسدیه ادامه داد: هیئت ها به واقع الگوی خوبی هستند و در این مدت نیز ثابت کردند در رعایت قانون و شرع پای کار هستند و در بحث کمک های مومنانه همکاری کردند و اگر غذایی پخته شد به درِ خانه ها بردند و عزاداری بسیار آرامی برگزار شد و با وجود بیماری کرونا هیئت ها توانستند به هنجارها عمل کنند و ناهنجاری ها را کنار بگذارند.
حجت‌الاسلام خزاعی در خصوص جریاناتی مانند جریان شیرازی، گفت: بین هیئت های ولایی ما و هیئت های غیرولایی جریان شیرازی تفاوت است و همه‌ی فرقه هایی که از شیعه جدا شدند همه ساخته و پرداخته دشمن هستند.
وی افزود: این جریانات به دنبال انتظار منفی هستند و به دنبال این هستند که قمه زدن و لیسیدن ضریح را وارد جامعه اسلامی کنند که این کار ناپسندی است و لطمه به فرهنگ ناب اسلامی و تشیع میزند.
امام جمعه اسدیه با اشاره به اهداف شوم جریانات منحرف بیان کرد: مطمئنا جریان شیرازی به دستور آمریکا و انگلیس کار می‌کنند و از آنجا دستور می گیرند و هیئت های ما باید در راستای اهداف انقلاب و فرامین امامین انقلاب و همچنین آمال های اسلام باشد.
حجت‌الاسلام خزاعی تصریح کرد: امروز هیئتی می تواند کارکرد داشته باشد که به فرمایش شهید مطهری از انحراف به دور باشد و همچنین علما باید بیدار باشند که با این انحرافات مبارزه کنند چون هیئت یعنی همه خوبی ها و اگر در هیئتی خوبی نباشد و بدی باشد، آن هیئت دیگر هیئت نخواهد بود زیرا ضربه به اسلام می زند و تبدیل به فتنه بهاییت و وهابیت می شود که باعث می شود سایر مردم به سمت اسلام گرایش پیدا نکنند.
وی در پایان گفت: هیئت عصاره همه خوبی ها است.
انتهای پیام/۱۳۳/ ۱۴/ ۴