عزاداران امام حسین(ع) در خراسان جنوبی به نمایش گذاشتند؛

هیئت‌ها الگوی منحصر به فرد رعایت پروتکل‌های کرونایی برای سایر اجتماع‌ها + تصاویر

هیئت‌های عزاداری، الگوی منحصر به فرد رعایت پروتکل‌های کرونایی برای سایر اجتماع‌ها هستند چراکه تمام بندهای شیوه‌نامه بهداشتی، توسط مردم رعایت می‌شود. اگر در سایر اجتماعات نیز دستورهای بهداشتی رعایت شود، از روند شیوع بیماری کرونا جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با فرارسیدن ماه محرم، بیرق عزای سیدوسالار شهیدان، امام حسین علیه‌السلام در اقصی نقاط جهان برپا می‌شود و دلدادگان اهل بیت علیه‌السلام، عشق و ارادت خود را به نمایش می‌گذارند.
امسال، اوضاع متفاوت‌تر از همیشه است چراکه با شیوع بیماری کرونا، اجتماعات ممنوع است و همگان به رعایت اصول بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، موظف شده‌اند.
در این بین افرادی هستند که هیچ توجهی به دستورهای بهداشتی که از سوی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا وضع شده است، ندارند و به تفریح و خوش‌گذرانی به خصوص در شمال کشور می‌پردازند و اجتماعاتی را خلق می‌کنند که خطرناک است و حتی ممکن است باعث مرگ افراد شود.
اما بیشترِ مردم ایران ثابت کردند به اصولی که ابلاغ شده، پایبند هستند. این پایبندی به دستورهای بهداشتی، در دو شبی که از ماه محرم گذشت، به خوبی قابل مشاهده است همانطور که در شب قدر، به وضوح بر همگان روشن بود که مردم ایران اسلامی، با تمام وجود، دستورهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا را رعایت کردند.
تصاویر منتشر شده از هیئت‌های مختلف در سطح شهر بیرجند، گویای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت سایر بندهای شیوه‌نامه ابلاغی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا جهت برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم است.
هیئت ثارالله علیه‌السلام بیرجند
هیئت ثارالله علیه‌السلام بیرجند
هیئت آزادگان بیرجند
حسینیه جماران بیرجند
هیئت ابوالفضلی علیه‌السلام بیرجند
هیئت ابوالفضلی علیه‌السلام بیرجند
هیئت ابوالفضلی علیه‌السلام بیرجند
هیئت ابوالفضلی علیه‌السلام بیرجند
مسجد امام حسین علیه‌السلام بیرجند
مسجد امام حسین علیه‌السلام بیرجند
بنابراین گزارش؛ می‌توان گفت هیئت‌های عزاداری شهادت امام حسین علیه‌السلام، الگوی منحصر به فرد رعایت پروتکل‌های کرونایی برای سایر اجتماع‌ها هستند چراکه تمام بندهای شیوه‌نامه بهداشتی، توسط مردم رعایت می‌شود. اگر در سایر اجتماعات، مانند هیئت‌های عزاداری در ماه محرم، دستورهای بهداشتی رعایت شود، از روند شیوع بیماری کرونا جلوگیری و زنجیره انتقال آن، قطع می‌شود.
انتهای پیام/۴