مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران:

“هیرد” به جمع تولیدکنندگان شمش طلا می‌پیوندد

طاهرزاده گفت: با بهره‌برداری از کارخانه شمش طلا در هیرد، شاهد ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خراسان جنوبی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امیرعلی طاهرزاده مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با بهره‌برداری از کارخانه شمش طلا در هیرد، شاهد ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خراسان‌جنوبی خواهیم بود.
وی افزود: ایمپاسکو با در اختیار داشتن مجتمع طلای موته و هیرد سهم روبه رشدی در تولید طلای کشور خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بیان کرد: عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای هیرد با هدف ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا از خرداد ماه سال ۱۳۹۸ با استفاده از توان بخش خصوصی آغاز و با افتتاح و بهره‌برداری از معدن و کارخانه طلای هیرد برای حدود ۲۰۰ نفر در منطقه کمتر توسعه یافته خراسان‌جنوبی، به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.
طاهرزاده با اشاره به میزان تولید شمش طلا در مجتمع موته به عنوان قدیمی‌ترین تولیدکننده شمش طلا، گفت: در راستای تولید پایدار اقدامات لازم در جهت بهره‌برداری از معدن طلای دره اشکی در سال جاری در دست انجام است و برنامه‌ریزی تولید حداقل ۳۰۰ کیلوگرم شمش طلا در سال ۱۴۰۰ از این مجتمع پیش‌بینی شده است.
وی اظهار کرد: طرح جامع طلا به عنوان نقشه راه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا است و برنامه‌ریزی شده که در سال جاری این طرح ارائه شود.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران عنوان کرد: با توجه به این‌که صرفا بخش کوچکی از تقاضای طلای کشور توسط معادن داخلی تامین می‌شود، لذا توجه به سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و بهره‌برداری از ذخایر طلا جزو اولویت‌های دولت و ایمپاسکو است.
طاهر زاده با اشاره به شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه ایمیدرو گفت: این شرکت در سال ۹۹ موفق به تولید ۱۰۴۱ کیلوگرم شمش طلا و رشدی معادل ۳۰ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ شده که پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۰۰ میزان تولید در این شرکت از جهش قابل توجهی برخوردار باشد.
انتهای پیام/۱۲۷