معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

هیچ ابرقدرتی جرأت کوچک ترین تعرضی به ایران اسلامی ندارد

طالبی گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که هیچ ابرقدرتی نمی تواند کوچک ترین تعرضی به ایران اسلامی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمد رضا طالبی با بیان این مطلب امروز در آئین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت اظهار داشت: در شرایط سخت جنگ یاد گرفتیم که چگونه خود را برای دفاع از کشور آماده کنیم و تجهزات نظامی مورد نیاز را بسازیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: امروز نه تنها هیچ ابر قدرتی نمی تواند کوچک ترین تعرضی به میهن اسلامی ما داشته باشد بلکه با نشر فرهنگ دفاع مقدس در سرزمین های دیگر، محور مقاومت هم شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی با نثار خون خود در محور مقاومت، مکتبی ایجاد کرد و در همه عرصه ها الگویی برای ما شد.

طالبی با بیان این که نفس های پیشکسوتان دفاع مقدس برای نظام برکت و حضورشان که در هر شرایطی پشتیبان نظام هستند، قوت قلب است، گفت: سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی با مدد الهی و نفس مسیحایی امام (ره) به پیروزی رسید.

به گفته وی؛ با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن که منافع خود را در خطر می دید ، تلاش کرد هر طوری شده در ایران بماند اما امام(ره) و ملت ایران دست رد به سینه آنها زدند.

وی بیان داشت: دشمن در دهه ۶۰ برای ایجاد جنگ های سخت و طاقت فرسا برنامه ریزی کرد و با جنگ های قومی و قبیله ای، ترور و جنگ تحمیلی در صدد بر آمد تا نظام اسلامی ایران را ساقط کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: ملت ایران با اتکای به خدا و ائمه اطهار(ع) و با رهبری پیامبر گونه امام (ره) همه توطئه های دشمن را خنثی و در دوران دفاع مقدس به برکات ارزشمندی دست پیدا کرد.

طالبی نصرت الهی، آرمان خواهی، هدایت های عارفانه امام (ره)، فرماندهی جوانان و حضور روحانیون را از خصوصیات هشت سال دفاع مقدس برشمرد.

وی در ادامه بیان داشت: هرچند در این جنگ نابرابر ۸۵ کشور به صدام کمک کردند اما با نصرت الهی دفاع مقدس شکل گرفت و گرفتن فاو با همه موانعی که برای آن پیش بینی شده بود، دنیا را متحیر کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: امروز هم اگر مانند دوران دفاع مقدس مسئولیت ها را به جوانان بدهیم، موفقیت های بسیاری کسب خواهیم کرد.

طالبی در پایان با اشاره به این که تحریم های دشمن با همه خباثت ها شکسته شده، افزود: باید رزمندگان دفاع مقدس را برای خود الگو قرار دهیم.

شایان ذکر است: در این مراسم ۴۲ پیشکسوت دفاع مقدس استان تجلیل شدند و آثار هنری و ادبی مرتبط با دفاع مقدس نیز رونمایی شد.

انتهای پیام/۱۰