معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی:

هیچ تخلف و جرم انتخاباتی به شعب ویژه دادگاه کیفری در خراسان جنوبی واصل نشد

حجت الاسلام وحدانی نیا گفت: تاکنون هیچ پرونده جرائم و تخلفات انتخاباتی به شعب ویژه دادگاه کیفری ۲ در مرکز استان خراسان جنوبی ارجاع نشده است.

به گزارش خاورستان به نقل از شبستان،حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا در ششمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و حضرت امام راحل حضور پرشور و حداکثری در انتخابات یک تکلیف شرعی و متضمن منافع ملی کشور است.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه عزت مندی، وفاق ملی، استقلال و تحکیم و تقویت نظام اسلامی را از دستاوردهای حضور پرشور در انتخابات دانست و گفت: عدم شرکت در انتخابات بی توجهی به مسئولیت و وظیفه شهروندی است.
وی ادامه داد: دشمنان و معاندان امروز با تبلیغات در فضای مجازی برای عدم حضور مردم در پای صندوق های رأی و بی تفاوت کردن مردم نسبت به سرنوشت کشور تلاش می کنند که حضور پرشوق و قدرتمندانه مردم در انتخابات پیش رو موجب می شود که دشمن مأیوس بشود.
حجت الاسلام وحدانی نیا با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ پرونده جرائم و تخلفات انتخاباتی به شعب ویژه دادگاه کیفری ۲ در مرکز استان ارجاع نشده است، افزود: در روز انتخابات نیز قاضی ویژه از حوزه دادگاه کیفری ۲ در محل دادگستری و در صورت لزوم در محل فرمانداری مستقر خواهند بود تا با سرعت به جرائم و تخلفات انتخاباتی رسیدگی شود.
«سعید برقی» معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: تعداد داوطلبان انتخابات شوراها در هشت روستای بیرجند به حدنصاب نرسید و انتخابات برگزار نخواهد شد.
وی با اشاره به آغاز رسمی تبلیغات شوراها از ۲۰ خرداد ماه، بیان کرد: در مرکز استان، ۸۷ نامزد برای برای حضور در شورای اسلامی شهر بیرجند با هم به رقابت می پردازند.
برقی با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در شهرستان بیرجند به حدود ۲۳۴ شعبه در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزایش یافته است، یادآور شد: انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند در ۲۸ خرداد به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند با اشاره به تغییر مکان برخی از شعب اخذ رأی از جمله انتقال شعبه میدان ابوذر به پارک توحید، تصریح کرد: اطلاع رسانی لازم در خصوص محل جدید برخی شعب اخذ رأی انجام خواهد شد.
انتهای پیام ۳