نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

هیچ شرک و کفری بدتر از شرک سیاسی نیست

آیت‌الله عبادی گفت: کار اصلی جامعه، توحید سیاسی است و این در حالی است که هیچ بُت، شرک و کفری بدتر از شرک سیاسی نیست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای جامعه روحانیت مبارز خراسان جنوبی ضمن عرض تبریک میلاد امام محمدباقر(ع) و بزرگداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: شناخت جایگاه هر مسئولیتی که انسان می‌پذیرد بسیار مهم است و این‌که گاهی افراد نمی‌توانند جایگاهشان را حفظ کنند به خاطر این است که برایشان تعریف نشده است.
وی افزود: جامعه روحانیت مبارز در باطن خود دارای تعریفی است و آن این‌که با کفر، نفاق و ظلم مبارزه می‌کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که کلمه روحانیت یک کلمه وارداتی است و آن‌چه برای ما مطرح است، علمای دین است، خاطرنشان کرد: در هر فردی ابتدا باید جایگاه توحیدی محکم باشد تا بعد بتواند با کفر، شرک و نفاق مبارزه کند.
آیت‌الله عبادی تصریح کرد: برخی از افراد که اهلیت علمی، ایمانی و اخلاقی ندارند و ابزار دست کفار و مشرکان هستند، شرک را برای افراد تعریف می‌کنند و بر اساس دیکته‌های استعمارگران، به عنوان مثال توسلات را شرک می‌دانند در حالی که معنی آن را خود متوجه نمی‌شوند زیرا عالمی که ما در آن خلق شده‌ایم تمامش توسلات است.
وی ادامه داد: کار اصلی جامعه، توحید سیاسی است و این در حالی است که هیچ بُت، شرک و کفری بدتر از شرک سیاسی نیست.
امام جمعه بیرجند گفت: از گذشته تاریخ تا به امروز همه آن‌چه که ۱۲۴ هزار پیامبر و اوصیای الهی را به انزوا کشانده، دیدگاه‌های سیاسی بوده است.
آیت‌الله عبادی مطرح کرد: وقتی کسی طاغوت را می‌پذیرد یا به نحوی در جایگاه سیاسی خود به طاغوت تمایل پیدا می‌کند، یعنی با همه پیغمبران در حال جنگ است.
وی اظهار کرد: رشته توحیدی را کسی می‌تواند ادعا کند که هیچ شائبه پیوند و گرایش ذهنی به طاغوت نداشته باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که فاسق، منافق است و منافق، مشرک و مشرک، ظالم و ظالم، کافر است، اضافه کرد: کسی که حق را نبیند و به باطل گرایش پیدا کند، طاغوت است.
آیت‌الله عبادی با بیان این‌که کسی که به غیر از خدا از هیچ فرد دیگری نترسد، می‌تواند با ظلم، کفر و نفاق مبارزه کند، افزود: کسی که مومن است به این معنی نیست که مشکلی به سراغش نمی‌آید بلکه مشکلات برای او شیرین و سرشار از زیبایی است.
وی با اشاره به هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا، اظهار کرد: ما چهل سال انقلاب را تجریه کرده‌ایم که سرشار از فراز و نشیب بوده است لذا اکنون که جامعه روحانیت مبارز و پیوند علمای دین می‌خواهد مجددا تجدید سازمان کند، باید شرط اولیه را که همان توحید خالص است مدنظر قرار دهد، زیرا اگر آن حاصل نشود، موفقیت حاصل نمی‌گردد.
انتهای پیام/۴