مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی مطرح کرد

وامی که کفاف خرید گوشی هوشمند دانش آموز محروم را نمی‌کند

واقعی گفت: بانک‌ها برای تهیه تبلت و گوشی هوشمند به دانش‌آموزان محروم وام دو میلیونی می‌دهند در حالی که برای تهیه این اقلام حدود سه تاچهار میلیون نیاز است.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز در خراسان‌جنوبی از تبلت و گوشی هوشمند بی‌بهره هستند، اظهار کرد: البته بخشی از این دانش‌آموزان در مناطقی چون روستاهای مرزی زندگی می‌کنند که اصولاً دسترسی به اینترنت وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: برای این قبیل دانش آموزان چنانچه از قبل نیز مطرح شده است موضوع آموزش حضوری، بسته‌های آموزشی، سی‌دی‌های آموزشی و … را مد نظر قرار داده‌ایم.
واقعی با بیان اینکه البته در خود شهر بیرجند به عنوان مرکز استان نیز دانش‌آموزانی به واسطه فقر از داشتن گوشی هوشمند محروم هستند، ادامه داد: با کمک نوسازی و تجهیز مدارس و وزارتخانه توانستیم پنج هزار گوشی و تبلت تهیه و بین مدارس خراسان‌جنوبی توزیع کنیم.
خیرین در موضوع تهیه تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند ورود پیدا کنند
وی گفت: از همه خیرین محترم درخواست داریم با توجه به اینکه در شرایط فعلی فرایند آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می‌شود، نسبت به تهیه این اقلام آموزشی برای دانش آموزان نیازمند همت کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهارکرد: با کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان‌جنوبی نیز رایزنی داشته‌ایم تا به دانش‌آموزان نیازمند برای تهیه تبلت و اینترنت وام بدهند که البته به دلایلی این مسئله از سوی اولیا دانش‌آموزان مورد استقبال قرار نگرفت.
واقعی ادامه‌داد: بانک‌ها برای تهیه تبلت و گوشی هوشمند به دانش‌آموزان وام دو میلیونی می‌دهند در حالی که با توجه به تورم فعلی برای تهیه تبلت و گوشی حدود سه – چهار میلیون نیاز است و این میزان وام کفاف خانواده‌ها را نمی‌دهد.
خانواده‌های محروم توان پرداخت اقساط وام بانکی برای تهیه تبلت را ندارند
وی افزود: از طرف دیگر مخاطب این وام‌ها خانواده‌های محروم و نیازمند هستند که بسیاری از آن‌ها چون توان پرداخت اقساط را ندارند از دریافت وام اجتناب می‌کنند.
مدیرکل آمورش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: با کمیته امداد خراسان‌جنوبی نیز برای خرید تبلت و گوشی هوشمند رایزنی کرده‌ایم که بیان‌کردند به دانش آموزان تحت پوشش خود در این زمینه وام چهار درصد می‌دهند ولی به سایر دانش‌آموزان وام عادی می‌دهد.
انتهای پیام/۴