خبرهای کانال پلیس 17 آذر؛

واژگونی پژو ۴۰۵ در سربیشه راننده را به کام مرگ برد/ کشف بیش از ۱۰۰ کیلوگرم تریاک در قاین و خوسف

با هوشیاری نیروی انتظامی در شهرستان‌های خوسف و قاین بیش از 100 کیلوگرم تریاک کشف شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس محمود زال بیگی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین از کشف ۷۶ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از اتوبوس مسافربری در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران ایست و بازرسی شهید غلامی این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری به يک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را جهت بازرسی متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین بیان کرد: مأموران در بازرسی از خودرو ۷۶ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک كه به طرز ماهرانه‌ای در خودرو جاساز شده بود کشف کردند.
زال بیگی عنوان کرد: مأموران در این رابطه خودرو را توقيف و ۳ متهم دستگیر کردند که متهمان به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.
وی با بیان این‌که مبارزه با پديده شوم موادمخدر با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود؛ به شهروندان توصيه كرد: در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر و هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم عمومی، با مرکز فوريت های پليسی ۱۱۰تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.
كشف یک‌هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ فاقد مجوز در شهرستان بیرجند
علیرضا فولادی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بیرجند از کشف یک‌هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ فاقد مجوز در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: صبح روز گذشته ماموران انتظامی اين شهرستان هنگام كنترل خودروهای عبوری به يک كاميون مشكوک شدند و خودرو را متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بیرجند بیان کرد: مأموران در بازرسی از اين كاميون یک‌هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ كه فاقد مجوز دامپزشكی بود کشف و یک متهم دستگیر كردند.
فولادی تصريح کرد: در اين رابطه يک كاميون توقيف و متهم با تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
۲۴ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک در خوسف کشف شد
کاظم صادقی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خوسف از کشف ۲۴ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک در بازرسی از سواری پراید در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان خوسف در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده، هنگام کنترل خودرو های عبوری در محورهای فرعی این شهرستان به یک خودروی پراید مشکوک شدند و خودرو را جهت باررسی بیشتر موقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خوسف افزود: مأموران با هماهنگی مقام قضائی خودرو را بازدید کردند که در بازرسی از آن ۲۴ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک کشف شد.
صادقی تصریح کرد: مأموران در این رابطه راننده ۲۲ ساله خودرو را به همراه دو متهم دیگر دستگیر کردند که متهمان با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شدند.
کشف سوخت قاچاق در سربیشه
حسین تقی زاده جانشین نیروی انتظامی شهرستان سربیشه از کشف ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران یگان امداد شهرستان سربیشه در راستای طرح مبارزه با كالای قاچاق هنگام کنترل محورهای عبوری به یک سواری پژو ۴۰۵ و یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو ها را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
جانشین نیروی انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: مأموران در بازرسی از خودروها ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف که کارشناسان ارزش ريالی آن را ۱۷۰ میلیون ريال برآورد کردند که در این رابطه ۲ متهم دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.
تقی‌زاده از تعامل خوب مردم با پليس قدردانی کرد و گفت: اعتماد و مشارکت مردم با پليس امنیت را به دنبال خواهد داشت و زمینه بروز جرایم در جامعه را کاهش خواهد داد.
واژگونی پژو ۴۰۵ در شهرستان سربیشه راننده را به کام مرگ برد
حسین تقی زاده جانشین نیروی انتظامی شهرستان سربیشه همچنین از واژگونی پژو ۴۰۵ و جان باختن راننده آن در شهرستان سربیشه خبر داد.
وی افزود: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر واژگونی سواری پژو ۴۰۵ در محور ماهیرود- درح بلافاصله نیروهای امدادی و کارشناسان پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.
جانشین نیروی انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: مأموارن با حضور در محل حادثه مشاهده کردند یک سواری پژو ۴۰۵ که از سمت ماهیرود به طرف درح در حرکت بوده واژگون شده است که بلافاصله راننده خودرو به مرکز درمانی اعزام شد اما متاسفانه به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
تقی زاده با بيان این‌که کارشناس پلیس راه علت حادثه را تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی در کنترل خودرو اعلام کرده است، به رانندگان توصيه كرد: از عجله و شتاب بی مورد هنگام رانندگی خودداری کنند و برای حفظ سلامتی خود و دیگران به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند.
کشف ۶۱ قطعه پرنده کمیاب در بیرجند
محمد علی ابراهیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان از کشف ۶۱ قطعه مرغ مینا در ایست و بازرسی علی آباد شهرستان بیرجند خبر داد.
وی افزود : مأموران ایست و بازرسی علی آباد شهرستان بیرجند هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی گفت: مأموران در بازرسی از خودرو ۶۱ قطعه مرغ مینا که به صورت غیر مجاز و قاچاق حمل می شد کشف کردند که در این رابطه یک متهم دستگیر شد.
ابراهیمی تصریح کرد: کارشناسان ارزش پرنده‌های کمیاب و قاچاق کشف شده را بالغ بر ۱۲۲ میلیون ریال برآورد کردند که در این زمینه پرونده‌ای تشکیل و متهم به مقام قضائی معرفی شد.
انتهای پیام/۱۲۷